Jak podglądać zwierzaki? - o Lesie #26
Jak podglądać zwierzaki? - o Lesie #26Komentarze

 1. Tych złych jest za dużo "człowiek"
 2. bzdura! kleszcze żyją na glebie i w trawie, a nie na drzewach...
 3. kleszcze leczą, tak samo jak wszystkie inne owady
 4. bardzo pomocny odcinek, dzięki
 5. strzyzaki to badziewia.. nawet teh ultrathon na nie nie dziala... i tez przenosza borelioze - wszystko co wczesniej moglo ugryzc cokolwiek innego - jak brudna igla są.. a kleszc to w ogole masakra moze przenosic wiele rzeczy na raz... do kilkunastu odnaleziono w niektorch.. borelioza babesia chlamydia bartonella... masakra
 6. Ja dwa razy spodkałem myśliwych a dokładnie padały strzały jakieś 50 m ode mnie ale żyje :) Dwa tygodnie temu szykowałem drewno na opał w lesie wiedziałem o polowaniu jak przyszli myśliwi to stałem obok nich w przeciwnym kierunku do lini ognia, padł jeden dzik i pojechali dalej w las a ja wróciłem do roboty. Pozdrawiam zapraszam na mój kanał, daje suba :)
 7. U mnie na łąkę przychodzą sarny , a raz to nawet oko w oko zająca szarka widziałem jak jechałem na rowerze polną ścieżką :) gdy przystanąłem stał nieruchomo i na mnie patrzył tymi oczyskami wielkimi , nie musiałem się ukrywać był prawie przy moim rowerze, ale wystarczał jeden ruch i czmychnął w trawę . Pamiętam to jak do dziś. Nigdy z tak bliska zająca nie widziałem . :) aha i lisa widziałem ale dojrzałem tylko moment jak uciekł mi.. swoją drogą nie wiedziałem że lisy tak szybko biegają . Szkoda że nie miałem ze sobą aparatu ani nawet telefonu i nie uwieczniłem tego historycznego momentu ...
 8. Widzę specyfik dobry DEF-A ma 75% mocne to jest bardzo , zmywa lakier do paznokci przez jedna noc :D , ja stosuje Mugge DEF 50% daje rade polecam
 9. Bardzo ciekawy kanał.
  Na wszelkie robactwo polecam pić herbatę z czystka. 1-2 dziennie i po dwóch miesiącach można zapomnieć o owadach.
  A jak komuś nie posmakuje, to 2 saszetki na szklankę, napar do rozpylacza i popryskać części ciała wystające poza ubranie. Można też na ubranie.
 10. Ja mam takie szczęście, że kleszcze mnie nie lubią i robiąc kilometry po lesie przestałem stosować wszystkie preparaty i od paru lat i tak kleszcza nie złapałem.
 11. Piotrze dobre ,lecz w kilku kwestiach bym z tobą dyskutował poz hej.
 12. Sporo sie dowiedzialem. Autor ostro sie napracowal i to widac, tylko jak to docenic zeby autor wiedzial?
 13. No i mam dylemat, b. ciekawy i fajny filmik, ale jak zacznę udostępniać i lajkować to wszyscy się nauczą, spodoba im się to i mi las zadepczą, będą tłumy... Dałbyś na koniec jakąś ściemę, że trzeba się mocno dezodorantem wypsiuchać czy coś :)
 14. Uwaga, jest metoda na bezogniowe sprawdzanie kierunku wiatru. Nawet gdy wiatru nie ma:) Wady? Działa tylko w nocy, najlepiej sprawdza się na możliwie otwartym terenie i wymaga chociaż strzępka mgły. Świecimy latarką (smarkfon się też świetnie sprawdzi) pionowo do góry i obserwujemy jak się porusza opar. Działa nawet przy minimalnym wietrze. Dodatkowo warto się nie ruszać i kontrolować oddech.
  Przechodniu, kliknij łapkę jeśli uważasz info za przydatne, testowane na rykowisku 20-21.09.18 - rogacizna mnie nie wyczuła:)
 15. A jakaś rada na głośny zoom obiektywu?
 16. Kanał znalazłem wczoraj dzięki joemonsterowi. Dzisiaj skończyły mi się materiały do oglądania. Super swoboda w opowiadaniu i ciekawe tematy. Może jakiś materiał o grzybach/owocach?
 17. nie gibaj się tak bo to irytuje i odwraca uwagę od tego co gadasz
 18. Bardzo fajny odcinek, brawo! Co do ilości zwierząt z poszczególnych gatunków to też to kiedyś sprawdzałem i zdziwiłem się, że jeleni jest tak dużo a tak rzadko je widuję. Mieszkam w lubuskiem, może tu ich jest mniej. Bo np. częściej już spotykam np. bobra czy bielika niż jelenia. W tym roku np. Już miałem 6x bobry, 6x dziki, jenota, bieliki kilka razy, daniela x4 (pięknego byka), i inne zwierzaki, a jelenia ani razu, nawet łani. No cóż, trza szukać dalej:-)
 19. widzialem cię w pytanie na śniadanie
 20. Dlaczego drzewa które się same zasiały są o wiele bardziej odporne od tych wyhodowanych i posadzonych przez ludzi nawet gdy jest to czynione z wielką starannością? Gadałem kiedyś z jednym z leśniczym z moich okolic i mówił, że w reglu górnym nie jest możliwe posadzenie ani jednego drzewa wszystkie padną. Wiyrch Gorca jest cały porośnięty młodymi smrekami. Zastanawia mnie, jak to jest możliwe, że wyrasta tam gęsty zdrowy młodnik w stosunkowo krótkim czasie skoro warunki są na tyle trudne, że ludzkie sadzonki nie ma ją tam żadnych szans.

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.