Jak podglądać zwierzaki? - o Lesie #26
Jak podglądać zwierzaki? - o Lesie #26Komentarze

 1. Kilka dni temu gdy wieczorem wybrałem się na przejażdżkę rowerową, napotkałem dwa dziki w biało czarne łaty :)
 2. Cześć Piotrek. Obejrzałem już chyba trzy odcinki. Fajnie i ciekawie gadasz i potrafisz się wysłowić, co nie jest takie jasne i oczywiste. Super filmiki. Oby więcej, jestem nowym fanem 😄👍👍👍
 3. Można też dogadać się z myśliwym posiedzieć w towarzystwie😊
 4. Jest pojęcie ; nawietrzna strona i zawietrzna strona . .
 5. jeśli chodzi o kleszcze już wcześniej, przy którymś odcinku proponowałem, żeby ubranie otrzepać nie w domu a po wyjściu z lasu zanim wsiądziemy do samochodu żeby zmniejszyć szansę zawiezienia kleszczy do domu. (dotyczy 5.12 min filmu ) a w domu ciuchy od razu do pralki ! Poza tym filmy super!!!
 6. Tych złych jest za dużo "człowiek"
 7. bzdura! kleszcze żyją na glebie i w trawie, a nie na drzewach...
 8. kleszcze leczą, tak samo jak wszystkie inne owady
 9. bardzo pomocny odcinek, dzięki
 10. strzyzaki to badziewia.. nawet teh ultrathon na nie nie dziala... i tez przenosza borelioze - wszystko co wczesniej moglo ugryzc cokolwiek innego - jak brudna igla są.. a kleszc to w ogole masakra moze przenosic wiele rzeczy na raz... do kilkunastu odnaleziono w niektorch.. borelioza babesia chlamydia bartonella... masakra
 11. Ja dwa razy spodkałem myśliwych a dokładnie padały strzały jakieś 50 m ode mnie ale żyje :) Dwa tygodnie temu szykowałem drewno na opał w lesie wiedziałem o polowaniu jak przyszli myśliwi to stałem obok nich w przeciwnym kierunku do lini ognia, padł jeden dzik i pojechali dalej w las a ja wróciłem do roboty. Pozdrawiam zapraszam na mój kanał, daje suba :)
 12. U mnie na łąkę przychodzą sarny , a raz to nawet oko w oko zająca szarka widziałem jak jechałem na rowerze polną ścieżką :) gdy przystanąłem stał nieruchomo i na mnie patrzył tymi oczyskami wielkimi , nie musiałem się ukrywać był prawie przy moim rowerze, ale wystarczał jeden ruch i czmychnął w trawę . Pamiętam to jak do dziś. Nigdy z tak bliska zająca nie widziałem . :) aha i lisa widziałem ale dojrzałem tylko moment jak uciekł mi.. swoją drogą nie wiedziałem że lisy tak szybko biegają . Szkoda że nie miałem ze sobą aparatu ani nawet telefonu i nie uwieczniłem tego historycznego momentu ...
 13. Widzę specyfik dobry DEF-A ma 75% mocne to jest bardzo , zmywa lakier do paznokci przez jedna noc :D , ja stosuje Mugge DEF 50% daje rade polecam
 14. Bardzo ciekawy kanał.
  Na wszelkie robactwo polecam pić herbatę z czystka. 1-2 dziennie i po dwóch miesiącach można zapomnieć o owadach.
  A jak komuś nie posmakuje, to 2 saszetki na szklankę, napar do rozpylacza i popryskać części ciała wystające poza ubranie. Można też na ubranie.
 15. Ja mam takie szczęście, że kleszcze mnie nie lubią i robiąc kilometry po lesie przestałem stosować wszystkie preparaty i od paru lat i tak kleszcza nie złapałem.
 16. Piotrze dobre ,lecz w kilku kwestiach bym z tobą dyskutował poz hej.
 17. Sporo sie dowiedzialem. Autor ostro sie napracowal i to widac, tylko jak to docenic zeby autor wiedzial?
 18. No i mam dylemat, b. ciekawy i fajny filmik, ale jak zacznę udostępniać i lajkować to wszyscy się nauczą, spodoba im się to i mi las zadepczą, będą tłumy... Dałbyś na koniec jakąś ściemę, że trzeba się mocno dezodorantem wypsiuchać czy coś :)
 19. Uwaga, jest metoda na bezogniowe sprawdzanie kierunku wiatru. Nawet gdy wiatru nie ma:) Wady? Działa tylko w nocy, najlepiej sprawdza się na możliwie otwartym terenie i wymaga chociaż strzępka mgły. Świecimy latarką (smarkfon się też świetnie sprawdzi) pionowo do góry i obserwujemy jak się porusza opar. Działa nawet przy minimalnym wietrze. Dodatkowo warto się nie ruszać i kontrolować oddech.
  Przechodniu, kliknij łapkę jeśli uważasz info za przydatne, testowane na rykowisku 20-21.09.18 - rogacizna mnie nie wyczuła:)
 20. A jakaś rada na głośny zoom obiektywu?

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.