Czy człowiek jest mięsożerny czy roślinożerny? Przegląd biologicznych przystosowań
Czy człowiek jest mięsożerny czy roślinożerny? Przegląd biologicznych przystosowańKomentarze

 1. TO ŻE MÓWISZ TROCHĘ WOLNIEJ JEST NORMĄ U WEGETARIAN
 2. Człowiek bardziej podobny do roślinożerców?
  Hmm.. powiedz to dzikim plemionom na wszelakich kontynentach naszej planety.
 3. Dobry materiał 👍
 4. 1. Mieso jest zdrowe dla człowieka, to oleje roślinne, oliwy z oliwek itp. Na których przyżądzamy dania mięsne powoduja wszelakie choroby u ludzi.
  Natomiast tłuszcze zwierzęce miedzy innymi ,,Smalec” są nieszkodliwe dla człowieka.
  2. Dawny człowiek przypominał małpę, co dowodzi ze miał wydłużona szczękę i kły do polowania na zwierzęta. To pod wpływem ewolucji człowiek zrozumiał ze nieopłacalne jest rzucanie się z pazurami i kłami na ofiarę, skoro może wziąć np kamień i upolować nie raniąc sie przy tym walka z uciekająca zwierzyna. (Dzięki inteligencji ludzi powstały bronie do polowania ) .

  TO JEST EWOLUCJA
  i pod wpływem ewolucji nasza czaszka sie zmieniła co powinniście wiedziec. Z czasem kły zaczęły zanikać, szczeka spłaszczać a mozg powiększać.
  3. Nie wiem jak ty, ale ja w monecie gdy połknę pokarm, nie zwracam go w trakcie odpoczynku, i nie przeżuwam go z powrotem tak jak to robią roślinożerne istoty. No ale niewiem, moze tobie to sie zdarza, niebede wnikać .. a gdy zjadamy cos to siedzimy, a to tez jest jakis sposób odpoczynku.
  4.czlowiek ma ustawione oczy z przodu jak inni mięsożercy, po to aby namierzać zdobycz. Natomiast roślinożercy maja oczy ustawione po bokach swojej czaszki( prawie 360• )wokół siebie alby wiedziec skad nadchodzi zagrożenie.
  5. Tak jak mowilam, drapieżnicy nie chorują na żadne choroby serca, kamice. Ponieważ ich posiłki nie sa przygotowywane na olejach roślinnych, do których mięsożercy ( również ludzie ) nie sa przystosowani.
  Ludzie musza jeść mieso, ponieważ ludzie sa miesozercami, nieprzypominam sobie aby kiedys ktos niejadl mięsa. To wlasnie ta moda na wegetarianizm, wpajanie ludziom ze od tłuszczy zwierzęcych sa choroby oraz wmawianie ze zwierzęta sa biedne na rzeziach. Jezeli juz ktos chce pomóc zwierzętom to niech płaci jakims fundacjom a nie mowi ze jest taki dobry, oczernia ludzi ze mięsożercy to mordercy XD .jestem ciekawa czym taki weganin/ wegetarianin karmi swojego psa? Marchewka? Sałata? Bo w końcu pies tez bedzie morderca bo zjada mieso :/ .
 5. Wspaniały materiał Piotrze dziękuje ;) i fajnie luźno przedstawiony :) A tak co najbardziej mnie ciekawi to jakie tabletki wit. B12 konkretnie byś doradził? Ja akurat kupuję z apteki jakieś Apteo ale intuicyjnie czuję, że są średnie no i małe stenżenie tejże witaminy jest w tabletce... brałem z większym, ale nie mogę już ich dostać, dlatego proszę o poradę?
 6. A co z opryskanymi roślinami chemią wymrzemy jak po Czarnobylu
 7. A co z brakiem witaminy B12 w takich roślinnych dietach?
 8. "Pozwoliliśmy kampaniom reklamowym dyktować to jak jemy" mówi pan że te 200 tyś lat temu już istniały telewizory i reklamy?
 9. Wiekszosc co tutaj zostało powiedzianie to nie prawda w zasadzie wszystko to nie prawda
 10. Człowiek to typowy drapieżnik
  Ma wyprostowaną postawe i jako jedyny potrafi rzucać włócznią i na daleki dystans i zabić ofiarę
  Ta strategia sprawiła że człowiek właściwie zaczął się rozwijać i zdominował całą planete
 11. thX
 12. no a w zimie? zlodowacenie, te sprawy
 13. Tymczasem cechy mięsożerców i różnice z roślinożercami przemilczane.
 14. Bardzo mądry materiał przekazany w przyjemny sposób. Brawo!

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.