10 Najbardziej strzeżonych domów
10 Najbardziej strzeżonych domówKomentarze

 1. Nie zapomnijcie wbić na nasz fanpage i oczywiście zostawić like:
  https://www.facebook.com/Top10Wszystkiego-954989091262062/

  !!

  P.S. Pierwszy ;D
 2. Chyba cos ci sie pomylilo $ 30,000 ludzie placa w NJ czy PA standardowe podadki okol chodzilo ci chyba o $ 300,000 w New York apartamenty sa po $100,000 na miesiac
 3. promuje się materializm?
 4. 4:28 tytanik tez byl niezatapialny
 5. też bym strzegła ;p
 6. jak 63 akra to 25 hektarów to jestem kurwa księżniczka kłamco i głupku
 7. Ja wiem ze byl huragan Ira ale o Ajra nigdy nie słyszałam...
 8. Tresc filmu nieadekwatna do wszystkich propozycji w tresci materialu wideo.
 9. 0:55 Aż nie do wiary: "29 sypialni, 39 łazienek ..to NAJWIĘKSZA w USA prywatna posiadłość.. 25 hektarów"

  Wprost nie mogę w to uwierzyć, bo pierwsza lepsza posiadłość w UK którą znam ma pałac ok. 5 tyś m2 i aż teren aż 2 TYSIĄCE hektarów, który nowy właściciel powęszył kilkakrotnie dokupując obrzeżne wsie, że zdaje się, ze teraz ma 200 tyś ha.

  Policzyłem, że główny budynek ma ok. 100 okien, czyli tyle co większy dom za kilka milionów (akurat rodzina taki posiada).

  Gdyby ta posiadłość miała być najbardziej strzeżoną posiadała by fosę, bo nie jest dużo przy zaledwie 25 ha
  co jest tyle co połowę pierwszego lepszego parku miejskiego w Wa-wie (który szybko się nudzi bo jest tak mały)

  Niektórzy w posiadłościach mają labirynty z żywopłotu, paki z mnóstwem drzew.. tutaj tego brak..
  Jak na największe posiadłości to skromna ta nieruchomość.

  Ciekawe rozwiązanie to dwie równoległe, przedzielone drzewami drogi dojazdowe (oddzielna dla obsługi).
  Ktoś nie chciał aby jego goście mijali się z być może przypadkowymi ludźmi, dostawcami jedzenia i ew. i paparazzi

  Posiadłość ładna, ale skromna (szkoda, że nie pono metrażu, ale można sobie wyliczyć skalując mapę i piętra na podstawie auta (lub znajdując to miejsce na mapie i wtedy dokładnie).

  Nie widzę lądowiska dla helikopterów (trudno sobie wyobrazić aby lądowały na podwórku wzbijając pył do okien i strasząc mieszkańców hukiem). Zwykle jest to oddalone i oznaczone miejsce, które piloci widzą z dala (poznając po wielkiej literze "H"). Zaś własną elektrownie współcześnie ma niemal każdy kto myśli strategicznie. Bo to jednorazowa inwestycja w panele słoneczne albo/i wiatrak z 50 tyś. i zwraca się po dekadzie (i wbrew malkontenctwu opłaca się to w Polsce).

  Budynek sto okien to naprawdę nie dużo (główny z max 2 tyś m2 -czyli tyle co przeciętny pałacyk jakich w Polsce było kiedyś setki, a teraz jakieś niedobitki i ruiny.. bo wyniszczeniu arystokracji (przez pół wieku terroru i prania mózgu jakoby bogactwo było złe. Tym czasem dobrobyt wynika z tworzenia jakiegoś dobra dla świata. Im ktoś więcej dóbr stworzy tym większe otrzymuje wynagrodzenia od ludzi, którzy je kupują dobrowolnie, bo dobra są dobre. Ale komuna zniszczyła mentalność przedsiębiorczości i sugeruje że dobra, pieniądze świata ograniczone. A to nie prawda, dobro tworzy się i stale jego jak i pieniaczy przyrasta. Od epoki kamienia łupanego gdzie nic nie było, poprzez średniowiecze gdzie było niewiele aż po rewolucje przemysłową gdzie przyrasta dobra i pieniędzy w błyskawicznym tempie, ludzkość bogaci się).

  Więc bogactwo jest dobre, dla wszystkich stron korzystne (to wyraz kreatywnego używania umysłu by polepszać byt zamiast wegetować w jakimś standardzie. Standardy zmieniają się, a kto nie rozwija ten się cofa, bo świat zachodni przyspiesza jak też i chiny, dzięki kapitalizmowi). Na wschodzie niektórzy żyją ideologią komunizmu, zacofanego religijnego zabobonu i zieją nienawiścią do zachodu i postępu technologi zalewając net ogromem głupot, negatywnych teorii (bo to im zostało zastraszanie i demonizowanie tego co nowoczesne, czyli min. rozwoju dobrobytu).

  To taka spontaniczna refleksja nt. nowej mody (na innych kanałach, na krytykę wartości zachodu - bo ten tu jest o.k.
  choć ta informacja nie wydaje się być sprawdzona, o największej posiadłości - choć nie wiem, w USA nie byłem, nie sprawdzałem jaka panuje wśród bogatych moda - może nowoczesna na na minimalizm i praktycyzm).
  Bo w Europie brama do posiadłości zaraz przy budynku była by oznaką biedy, że ktoś ma mało terenu.

  ___________________________________________________________________________________________________________________

  obejrzałem cały film i wył się śmieszny - bo dom z recyklingu z oknem półkuli, albo inne z ogromnymi oknami nazwano najbezpieczniejszymi.. T chyba piszą tak o nich sami twórcy w ramach reklamy.
  Pancerny dom ma okna zasłaniane automatycznie betonowymi ścianami, a takich tu nie było.
  Wbrew pozorom to łatwe, wystarczy napęd hydrauliczny np. se starej koparki, wywrotki (za grosze) dla pionowego przesuwu tonowych bloków betonu. Albo przekładnia i duży silnik elektryczny dla bocznych drzwi. W podziemnym garażu projektuje ścianę wysuwaną z pod podłogi na zasadzie wyporności wody jak statki. System zbiorników na górze i dole może szybko ją otwierać zamykać a i tak jest to dodatkowe zabezpieczenie na wyjazdy (znajomemu ukradli zabytkowe, bezcenne auta przebijając się przez ścianę.. podobno). A ja dla świętego spokoju i schronu będę się bawił w dodatkowy podziemny garaż. Raz ze tajny, dwa głęboki, trzy ukryta winda (jako podłoga naziemnego garażu) cztery z przedpokojem, czyli winda będzie poz nim. i pięć: między windom, a właściwym garażem betonowa wysuwana z podziemi ściana. Bez elektroniki na hydraulice. czyli nie do zniszczenia lub rozkodowania. Bo mechanizm będzie pod nią. W razie awarii, trzeba będzie wiedzieć, którą latarnie ogrodową wyjąć i pod nią rury do powietrza i wody (gdzie wtłaczając sprężone powietrze można spuścić wódę i mur opadnie. Bo parowanie będzie uzupełniane jak w spłuczce kibla - automatycznie i z deszczówki).

  Gdyby mieć powód i pieniądze można było by zbudować na tej zasadzie fortece z podwójnymi ścianami i opuszczanym pod ziemie całym wnętrem. czyli dom jak winda. Bo co to wybudować podwójną ścianę, okna i pod domem dół, a konstrukcja wnętrza budynku lekka, metalowa, za to pół metra betonu ściana nieruchoma zewnętrzna. Planuje wierze z windą na ostatnim piętrze.. gdzie zlane ściany były by taką zmienną opcją. Tak jak chowane ogrodzenie i mur z wysokich iglaków przesuwany na pilota. donice w wagonikach na torach, w mini skali. Czego to nie robi się z nudów dla zabawy i szpanu.
  To na razie projekty by coś zmienić ulepszyć, ale pewnie skończy się na przeprowadzce daleko od miasta i inwestowaniu uwagi w ogrody na większej działce (gdzie nie ma się ograniczenia, nie tak jak w Wa-wie, gdzie 0,3 ha na peryferiach to już milion zł, a hałas miejski gratis - choć wszędzie blisko. Ale to akurat traci znaczenie gdy sie nie pracuje i czasu nie liczy).
 10. Kto da like. Lubi ten film. Kto nie da like nie lubi tego filmu
 11. ,,Służyła wyloncznie jako fortyfikacjia obronna''. A jak ma być ofensywna?😄
 12. Peyongchang nie jest stolicą Korei północnej
 13. king dżong una😁😁😁😁😁😁😁
 14. Nie sądzę by ten dom wytrzymał atak nuklearny nie ma takiego materiału którego nie powie fala uderzeniowa
 15. Najbardziej strzeżony jest we Wrocławiu na ćwiartki 4😄😁
 16. Gdzie Putin?
 17. 7:19 Escobar ? Heh
 18. Na Domo tv był program o jednym z tych niby superdomów. Był budowany wg amerykańskich standardów tj z płyt GK montowanych na drewnianych deskach udających stelaże. Co jak co ale bezpieczeństwo na pewno nie jest jego domeną.
 19. nie na temat
 20. Za nagminne kaleczenie polszczyzny - MINUS

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.