Atlas zwierząt blogZwierzęta, które żyły w Polsce ale zanikły. Część 3

Informacje

Odtworzeń: 45434
Czas trwania: 5m 39s
Opinie: 1397
Ilość reakcji: 71
Opis: Instagram: https://www.instagram.com/polska_flor... Odcinek o zwierzętach wymarłych: https://www.youtube.com/watch?v=LnNZA... Muzyka: Kevin MacLeod ~ The Descent Kevin MacLeod ~ Hitman Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach dozwolonego użytku, w celu umożliwieni .

Komentarze

- Słuchajcie, a nie można przywieźć tych wyginiętych gatunków z innych krajów do Polski i pozbyć się inwazyjnych gatunków konkurujących z tamtymi?
Moim zdaniem take, HusfarmP mi się tam podobało. - Czemu pardwa maszara cały czas jest wymieniana? Przecież ta pardwa jest mszarna, a nie mszara.
- A teraz norkę europejską, niegdyś nasz rodzimy gatunek możemy oglądać tylko w zoo xD.
- Na zdjęciach widać norki europejskie, jak i amerykańskie. Różnica między nimi to biała górna część pyska ( u europejskiej), norka amerykańska białą ma jedynie żuchwę . To co zwykle widujemy nad rzekami to niestety norka amerykańska.
- Super pożyteczne pozdro.
- Zniknęły k....
- oj oj , a zwykła wrona, wróbel ,czajka, pliszka, już dawno nie widziałam, a kiedyś 20 lat wstecz były (śląskie)
- Tak mnie zastanawia najbardziej kwestia tych obserwacji. W 5:13 - ostatnio ten gatunek był widziały w 1926 roku w okolicach Elbląga. Dla mnie to trochę abstrakcyjne bo z mojego punktu widzenia mógłbym zobaczyć dowolne zwierzątko z czerwonej księgi a i tak bym nie widział, że jest to jakiś szczególny gatunek. Dlatego wydaje mi się, że na pewno wielokrotnie takie zwierzęta mogły być widziane ale nie skupiły uwagi zwykłego szarego człowieka.
- Widziałem ostanio kobczyka tu na Śląsku ale nie jestem pewien w 100% bo jechałem autem i nie było widać dokładnie
- Spotkałem tego nurka myslalem ze to kaczka ale zanurkowalo i myslalem ze to jakis potwor bo wyskoczyla z wody
- Norka eurpoejska to jakiś amator w pływaniu ... ja na jednym wdechu pokonuję basen olimpijski w 41 sekund a płynąc kraulem w 24 xD
- Yyy ale norka nadal żyje
- Witam czy mugł bym w jakiś sposub przesłac zdjecia moze email bo wydaje mi sie ze norki europejskie są dosc popularne nad pomorskimi rzekami o charakterze gurskim czesto opserwuje zwiezeta identycze jak na zdjeciach z filmu nawet udało mi sie je uchwycic na zdjeciach
- Norek europejskich to widziałem kilka
- Znikły bo w okolicy otworzyli bar wietnamski
- 0:57 u mnie spotkałem to zwierze z 2 małymi i ono było bardzo płochliwe
I nie to nie jest jego podgatunek napewno
- 3:20 u mnie niedaleko wioski jest kiedy byłem na rybach widziałrm tylko muszle i skorupy raków przy brzegu porozrzucane
- Jakie sliczne ma łapki norka
- Spodobał mi się Twój kanał masz suba zasłużyłeś sobie😉 A tak btw zrobiłbys jakiś filmik na temat pająków to moje ulubione zwierze
- Jeśli kraj wam miły, trzeba namawiać ludzi, aby nie głosowali na Trzaska i Hołka. Jak człowiek chcący tego, aby Polska się nie rozwijała i jasno mówiący, że przekop, Budowę CPK, kolei należy wstrzymać ma być prezydentem??? Jak to możliwe, że Polacy chcą na takie cos głosować? To aż niemożliwe. Dla tych ludzi najważniejszy jest homoseksualizm, LGBT i aborcja. Zadajcie sobie pytanie. Czy kochamy naszą ojczyznę, czy nie kochamy?