Atlas zwierząt blogZwierzęta, które żyły w Polsce ale zanikły. Część 1

Informacje

Odtworzeń: 82209
Czas trwania: 4m 36s
Opinie: 2596
Ilość reakcji: 293
Opis: Miłego Oglądania :) Instagram: https://www.instagram.com/polska_flora_i_fauna/ Odcinek o zwierzętach wymarłych: https://www.youtube.com/watch?v=LnNZAfk3my8&t=85s Muzyka: Kevin MacLeod ~ The Descent Kevin MacLeod ~ Hitman Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach .

Komentarze

- ten kanał jest niesamowity
A może i takie? Agriculture , opcjonalnie w necie szukajcie. - Tą jadzczukę widziałem cyyba bawet 2 razy pod domem parę dobrych lat temu, jest batdzo podobna do bardzo pospolitek zwinki w takcie godów, ale tamta była hardzo duża znacznie emwiększa niż zwinki, z tego, co pamiętam.
- No widać jak pożyteczni są "ekolodzy" (walcząc o wolność) wprowadzili nakaz utylizacji szczątków zwierząt i doprowadzili do (ekologicznej tragedii), czyli wyginięcia sępa w Polsce, czyli i człowiek stracił i przyroda, ale trzeba pamiętać, że największe zakłady utylizacji odpadów pozwierzęcych znajdują się w Niemczech i nie są tanie. Ciekawe, że dobro planety zawsze zbiega się z interesem niemieckim.
- Czy jest możliwe przywrócenie populacji sępów w
Polsce
- sepy były w polce
- 3:15 ostatnio spotkałem tą jaszczurkę z jajami znaczy się kilka miesięcy temu w lesie blisko mnie co zrobić
- Mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości te gatunki będą reintrodukowane. Niestety nie jest to takie łatwe. Dużym plusem byłoby zbudowanie tak zwanych "zielonych mostów", bo ruch drogowy sprawia duży problem szczególnie dla drapieżników takich jak ryś czy wilk które muszę bez przerwy wędrować aby nie wytępić zwierzyny niestety główną przeszkodą są pieniądze.
- Odcinek był bardzo pouczający😁
- Super kanał pozdrawiam i D. B. Będę oglądał. Bo super ciekawe.
- Ja widziałem perliczke
- znaczy z długim dziobem
- ten mały ptaszek z małym dziobem prawie codziennie go widzę
- Trochę dziwna logika: sęp wymarł bo nie miał dostępu do padliny zwierząt gospodarskich. Sęp to dziki ptak, nie żyjący w miastach i wsiach. Wiec raczej powinna go interesować padlina dzikich zwierząt.
- Ludzie uwazali kazdego drapieznika jako przeciwnika a reszte dolozyly opryski, samochody i zabudowanie dzialek oraz wysuszenie obszar i zmiana klimatyzacji.
Mysliwy i gajowy/lesnicze tez chcial pare wysuszyc i na sciane powiesic.
Kazdy lubi kreta ale nie w swoim ogrodzie go czesto zabija albo truje.
Fajny komentarz. Dziekuje.
- W Polsce wszystko znika nawet PKB
- Nie miałem zielonego pojecie ze mieliśmy w Polsce sępy. Taka mieliśmy i mamy edukację
- Pustułeczka rozumiem, że to nie to samo co pustułka sokół. Bo te drugie od wielu lat mają lęgi w moim mieście. Sam mam z nimi zdjęcia nawet.
- Jakieś 2 lata temu napotkałem padlinę rosomaka. Zleciłem pilne sprzątnięcie zwierzaka . Po paru dniach zajrzałem do netu i okazało się,że oficjalnie w Polsce nie występuje! Szok! Niestety dzwoniłem do gościa a on ,że go utylizował tzn spalił . Szkoda, że chociaż zdjęcia nie zrobiłem... Dobrze,że mówicie o tych skrajnie rzadkich gatunkach. Dobrze by by było podać namiary gdzie dzwonić jak się spodka takiego zwierzaka.
- U mnie na podwórku od paru lat widuje podobne jaszczurki jednak ciemniejszego ubarwienia, nie ktore są baardzo duze ;)
- Jaszczurka zielona. No skur***yn był duży 5 lat temu okolice piły (Wielkopolska), ale żem sie zląkł jak ją zobaczył.
Ps. Co prawda nir miała zielonego łba ale na zwinke za duża bo była jak moje przedramie