Atlas zwierząt blogŻUBR, BÓBR, ŁOŚ to są zwierzęta, które powróciły do Polski

Informacje

Odtworzeń: 82617
Czas trwania: 14m 2s
Opinie: 3084
Ilość reakcji: 406
Opis: Reintrodukcja to magiczny proces dzięki, któremu zwierzęta wymarłe na danym obszarze mogą powrócić do swojej dawnej ojczyzny. Jest to trudne zadanie, nie zawsze kończy się sukcesem, a dla wielu zwierząt na pomoc jest już za późno i wymierają one na zawsze. Jednak te trzy flagowe gatunki to przykłady ogromnego sukcesu reintrodukcyjneg .

Komentarze

- Ciekawostką jest to, że łoś to też jedno z najstarszych udomowionych zwierząt. Tylko później zrezygnowano z łosia na rzecz mniej wszechstronnych użytkowo zwierząt domowych. Jednak podobno w Szwecji były jeszcze w XVIII w. oddziały kawalerii na łosiach, gdyż sprawdzał się do jazdy po bagnach lepiej od konia. W XX w. łosie oswajano w ZSRS. Z opowiadań ustnych miejscowej ludności można usłyszeć, że niegdyś jeżdżono na łosiach na Kurpiach Zielonych.
Tu sobie zobacz wyższy ppoż odnowienie - tu wykonacie , doczytać i zobaczyć warto. - pod wroclawiem widzialem w ciagu roku z 3 razy gdzie sarny raz widizalem
- Super się to ogląda. Ja również do niedawna nie widziałem łosia na żywo ale jak już zobaczyłem to całe stado i to przy wjeździe do mojego domu. Na widok mojego auta rozsunęły się i w spokoju czekały jak przejadę. Mieszkam 15km od Rzeszowa.
- U mnie w Malborku są bobry, bo ostatnio widzialem duzo pogryzionych drze i nie ktorych juz zwalonych nad woda, jak chodzilem na ryby
- Kolejny bardzo ciekawy film. Bardzo się cieszę że tak piękne zwierzęta wróciły do naszego kraju po czasie gdy niestety nie było ich na terenie Polski.
- Pod Bydgoszczą jest naprawdę sporo łosi a mapka wskazuje inaczej :) nawet miałem wątpliwą przyjemność przejechać łosia pociągiem
- Ooo z Polski centralnej pod Łodzią jesteś również pozdrawiam z Pabianic ;)
- Tak trzymac ,pozdrawiam serdecznie. Sposob w jaki opowiadasz jest przystepna zarowno dla szkoy podstawowej ,co jest na pewno bezcennym uzupelnieniem suchych faktow z lekcji , jak i dla doroslych. Duzy plus za dykcje i przyjemna barwe glosu.
- Aha , i nie prosisz o subskrybcje. Co niektorym potrafi zajac okolo 40 sekund , nawet do minuty.Tylko szybko i zwiezle przechodzisz do tematu. Dlatego pierwszy raz w historii ,zasubskrybuje Twoj kanal.
- Wiele lat temu pewien madry czlowiek powiedzial mi ze sa 2 sposoby przekazywania wiedzy. Sposob nr 1 - Patrzcie jaki jestem madry. Sposob nr 2 - Patrzcie jakie to proste. Ty potrafisz przekazac wiedze w sposob nr 2. Podziwiam i doceniam.
- Robisz bardzo ciekawe filmy , opowiadasz ciekawie i przystepnie.
- Dzięki pisowi wrócili
- Magia Natury ciekawy film. Mieszkam na wis powiat Drawski i bliskość z naturą jest bardzo ważna wszystkie zwierzaki przestawione tym twoim filmie były spotykane naszym regionie najczęściej bobry żubr i łoś rzadko ale były widziane.
- Jak dobrze ze we wrześniu jest odstrzał bobrów w moim powiecie bo to same szkodniki na moim terenie, oczywiście rozumiem że robią tamy i zatrzymują wodę. Ale jak niszczą dorobek twojego życia to już nie za fajnie
- Sorry, kopalnia Lubstów. Nie Lubartów. Głupi słownik automatyczny. Lubstów koło Konina.
- Też jestem z centrum Polski, z Koła. Niedaleko mojego miasta Ner wpada do Warty. Słyszałem, że za miastem są spotykane bobry. Osobiście ich nie widziałem. Ale za to w listopadzie 2013r na terenach powykopaliskowych Kopalni Lubartów na własne oczy zobaczyłem z daleka łosia jak przechodził przez drogę. A parę dni później jelenia jak przyszedł się napić wody do stawiku. Byłem na grzybach. Siedziałem w krzakach i się przyglądałem. Piękny i umięśniony, jak z filmu. Te widoki cały czas pamiętam. Coś niesamowitego.
- Łosia i bobra można by już strzelać bo są już z nimi problemy. I sporo wypadkow
- Bardzo Ładnie opowiedziane z Żubrem (nie mam styczności) z łosiem już trochę bardziej, ale z tym szkodnikiem Bobrem , to ani piękne ani dobre. Bobry okrutnie demolują gospodarkę wodą ale ci z miast się cieszą. Wyobraźcie sobie że pracujecie 11 miesięcy a wypłata ma być w 12 i przez te "piękne zwierzęta"nie dostaniecie ani grosza, ale i tek jesteście w lepszej sytuacji bo nie ponieśliście żadnych kosztów. Tak nawiasąc mówić kto mówi że bóbr jest piękny to chyba widział go na obrazku bo na żywo to obrzydliwe zwierze.
- "żubr, bóbr kurwa łoś, lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając to są zwierzęta które żyją w Polsce"
- U mnie na Podkarpaciu szedł koło płotu rano. Syn wrzucił filmik na internet "Piękny Los"