Atlas zwierząt blogZanim kupimy węża

Informacje

Odtworzeń: 63472
Czas trwania: 6m 3s
Opinie: 2119
Ilość reakcji: 116
Opis: Jak opiekować się wężem? Jaki gatunek wybrać? Czym karmić węże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie tutaj: http://zwierzakwdomu.pl/277-2/?preview_id=277&preview_nonce=28d44aa02d&post_format=standard&_thumbnail_id=325&preview=true .

Komentarze

- a gdzie kupić jedzenie dla weza zbozowego ?
Moim zdaniem take, lampy orientalne wiszące - chwila czasu ale warto. - Jesteś matołek agresja w cenie węża perfect
- Bardzo się cieszę że to trafiłem bo oblał pan naprawdę dużo mitów.
Dzięki <3
- Po 1 żeby wąż nie zdzical wyciągać go trzeba kilka razy dziennie może być 1 ale byle wyciągać czesta
- dziękuje za pomoc?
- Handlarzy powinno się zamykać w tych pudełkach i awaruim.. Węże raczej miały kiedyś swoje miejsce żeby zmniejszyć jakąś populację zwierząd a Pan jak każd, inny zlodziej panstw przyszedł pogrzebać innym w dupach
- Nie jest prawdą że węża nie wolno wyciągać z terrarium węże powinno się wyciągać z terra ale na maksymalnie godzinę dziennie, ponieważ wąż przyzwyczaja się do zapachu ręki i w efekcie po jakimś czasie przeżywa mniejszy stres .Ja nie wyobrażam sobie mieć węża i nie wyciągać go z terra. Twierdzi pan ,że węża najlepiej karmić mrożonym pokarmem ponieważ nie ma w tedy ryzyka zranienia węża przez np, mysz i w mrożonym nie ma pasożytów lub innych patogenów. Jeśli podajemy odpowiedniej wielkości pokarm i obserwujemy węża dopóki nie udusi i zacznie zjadać to szansa że coś stanie się wężowi jest bardzo mała a nawet śladowa. Żywa mysz jaką kupimy w zoologu lub sami będziemy hodować zaczynając od kupnych myszy nie ma w sobie pasożytów. Mówi pan też ,że w cywilizowanych krajach węże karmi się mrożonkami a ja uważam ,że ta cywilizacja pod tym względem nie jest dobra, ponieważ człowiek stał się większym okrutnikiem niż jest zwierze. W jednej ze stacji eksperymentalnych we Francji robią dziurę w brzuchu krowy prowadzącą do żołądka podobno badają tam wydzielanie przez krowy metanu. Czy uważa pan że taka duszona przez 3 min mysz bardziej cierpi od tych krów, które do śmierci chodzą z dziurami w brzuchu i kto tu jest większym okrutnikiem. Ja hoduję węża zbożowego na razie jest mały i dostaje mrożone oseski ponieważ ciężko o żywe ale jak podrośnie to będzie jadł żywy pokarm np, myszy, małe szczury, pisklaki i na pewno będzie to bardziej humanitarne od tych nowoczesnych i cywilizowanych badań naukowych.
- Bardzo chciałabym wiedzieć gdzie najczęściej można kupić zamrożone myszki. Za jakiś czas będę miała węża i potrzebuje tej wiedzy.
- Jak pan mądrze mówi! Dziękuje za ten filmik
- Ma pan rację, że wąż nie jest zwierzątkiem, z którym będziemy się zabawkami bawili i spali z nimi w łóżku, ale na ręce czasem powinno się brać, chociażby po to by nasz pupil wiedział, że my nic mu nie zrobimy, ale trzeba pamiętać o tym, żeby go nie stresować i trzeba być spokojnym jak ma się go na rękach, bo jak będziemy z nim po pokoju skakać to może się bardzo zestresować. Oczywiście chodzi mi tu o osoby, które chcą brać węże na ręce, bo jak ktoś nie chcę, to nie trzeba.
- A jak to teraz z citesem i pytonem krakowskim wygląda
- Świetny materiał !
- Gdzie można kupić węża zbożowego i terarium ?
- Bardzo fajny poradnik :3
- a heterodon na pierwszego weza czy lepiej nie ?
- mam pytanie co ile trzeba karmic np takiego pytona tygrysiego?
- Duża wiedza, duże doświadczenie. Chcemy więcej! Klasa. Pozdrawiam
- Machoniowe węże Są najlepsze
- Czy wąż mahoniowy jest dobry dla początkujących i jaki jest jego koszt?
- Wiele osób poleca węże zbożowe na pierwszego :)

Ja mam doświadczenie z wężami tylko 4 miesiące i mam zbozowke oraz pytony królewskie (2)

To jeśli miałbym polecić to wybrałbym pytona królewskiego :)

Ale zbozowki ładne przyrosty po wycinkach :)