Atlas zwierząt blogUnikatowe Zwierzęta Polskich Tatr TOP 5

Informacje

Odtworzeń: 28865
Czas trwania: 11m 18s
Opinie: 1801
Ilość reakcji: 121
Opis: W Tatrach żyją prawdziwe skarby polskiej przyrody. Te zwierzęta są wyjątkowe nie tylko w skali naszego kraju, ale także w skali całego świata. Większość z nich zna każdy Polak, ale są wśród nich także takie, o których prawdopodobnie nie słyszałeś. 👉 Patronite ► https://patronite.pl/magia_natury __________ Autor kanału nie .

Komentarze

- Jako osoba z tamtych okolic proszę o zabieranie ze sobą śmieci ze szlaków. Wystarczy że każdy posprząta po sobie a jeśli się nie brzydzicie to można i po innych mniej inteligentnych turystach bo niekiedy to jest jakaś masakra. Apeluje też o odpowiedni ubiór i dobieranie tras do umiejętności żeby nie robić chłopakom z TOPRu niepotrzebnej roboty
Albo i też takie - komunia Turka jak pomoglem, to spoko. - Unikatowym zwierzęciem w Tatrach jest również niepylak apollo podgatunku tatrzańskiego. To inny podgatunek, niż ten pieniński. Pomurnik żył jeszcze niedawno w Pieninach, a podobno w XVIII w. - w Sudetach.
- Ciekawostka - kozice w epoce lodowcowej żyły na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, i to razem z koziorożcami (które wzmiankowane są w Tatrach jeszcze z XVII w.).
- Jeśli uznajemy niedźwiedzia za drapieżnika to również należy zaliczać do tej grupy dzika😀 plus że o tym powiedziałeś
- Oj,stado Kozic Tatrzańskich widziałem parę lat temu podczas samotnej wędrówki najpierw na Kasprowy a z niego na Giewont.Dokladnie na odcinku między tymi szczytami.
Zwierzęta były parę metrów nade mną .Robiło to mega wrażenie,a uczucie e miałem jakbym wygrał na loterii:)
- Ja w tamtym roku widziałem samice niedźwiedzia z dwoma młodymi piękny widok
- Pomurnik... Jednen z moich największych marzeń ornitologicznych...
- No właśnie kilka dni temu spotkałem samotną kozice tuż przy szlaku wzdłuż granicy w Tatrach słowackich na wysokości prawie 2 tys. m. 😁
- Ostatnio znalazłem w tatarach łuskę po naboju myśliwskim D:
- Ciekawe informacje; dla mnie zwłaszcza o gatunku ptaka, ktôrego nie znałam. A dodam, że pasjonuję się ptakami zarówno w moim ogrodzie, jak i każdym miejscu, które odwiedzamy podczas wakacji.
Proszę jednak dopowiedzueć na ile niebezpieczne są niedźwiedzie dla przeciętnego turysty i kiedy jesteśmy narażeni na spotkanie z nim. Zdarzało mi się słyszeć ostrzeżenia na szlakach, a jednak dzisiaj tysiące turystów podąża nimi, jakby lekceważąc sobie te informacje.
Dziękuję serdecznie
Renata Cyran
- Jak szedłem nad morskie oko spotkałem białego niedźwiedzia
- kiedy cos na magia akwarystyki?
- Fajny film
- Mój ojciec wrócił ostatnio z Tatr i mówił, że wdział pomurnika. Ciekawe...
- Uwielbiam Twoje filmiki tak jak i zwierzęta,dzięki za Pomurnika mało komu znanemu polskiego pięknego ptaka żyjącego w Tatrach!
- bardzo ciekawy materiał gdyby była druga część tylko że z polskim morzem
- Tylko dlaczego w pierwszych sekundach, przy słowach "Tatrzański Park Narodowy" pokazany jest Zielony Staw Kieżmarski na Słowacji. To u nas już nie ma fajnego widoczku na otwarcie?
- kozice na swistowce roztoczanskiej niestety zostaly rozpuszczone przez ludzi i jedza z reki-szczegolnie lubia slodkie ciastka
- pomuriki potrafia patrzc na wspiacza i zdaje sie smiac sie z jego nieumiejetnosci.laza po sciaie w odleglosci kilkuastu centmetrow i krecic glowka ,blyszac oczkami-doswiadczenie wlasne
- Hehe usuwa krytykę że niedźwiedzie sa wszędzie Serduszko plis