Atlas zwierząt blogTop 10 nietypowych zwierząt domowych

Informacje

Odtworzeń: 7876
Czas trwania: 7m 39s
Opinie: 397
Ilość reakcji: 42
Opis: Wspólnie z http://www.WatchMojo.com odliczamy top 10 nietypowych zwierząt domowych! Kliknij by subskrybować: https://www.youtube.com/channel/UC0CC_MaeMKk6qRoQVwFdo_g?sub_confirmation=1 Sprawdź nasze media społecznościowe http://www.Twitter.com/WatchMojo http://instagram.com/watchmojo http://www.Facebook.com/WatchMojo Sprawdź nasz merch: .

Komentarze

- Dajcie znać, którego zwierzaka Wy chcielibyście najbardziej!
- Bruh nie było ptaszników
- Nie mundzak tylko myszojeleń
- Wracam jednak do angielskich wersji. Próbowałam oglądać drugi odcinek, ale już mnie uszy bolą od nienaturalnych wypowiedzi. Narrator ciągle kończy z podwyższonym głosem, nawet zdania proste. Jedno po drugim. Strasznie to drażni. Więcej naturalności. 💔
- Sugeruję jednak nie polecać trzymania nieudomowionych zwierząt jako zabawek.

Bo wbrew temu, co mówicie w materiale, udomowienie to nie oswojenie. Domestykacja to proces, w wyniku którego powstaje zupełnie nowy gatunek, PRZYSTOSOWANY do ścisłej koegzystencji z człowiekiem; z tak wyregulowanymi potrzebami, by mogły zostać zaspokojone w domu. Awykonalnym jest zapewnić dobrostan większości zwierząt z listy, postępując za radami z materiału.

Przykładowo, ciągłe trzymanie w klatce jeża (tego samego, którego rewir w naturalnym środowisku ma obszar wielu hektarów) to zbrodnia. Trudno będzie też takiemu fenkowi zapewnić taki poziom stymulacji, by w ciągu kilku miesięcy nie nabawił się stereotypii. A szczytem już w ogóle jest polecanie zwierzęcia, co do którego sami nie macie pomysłu - i sami to przyznajecie - czym powinno się go karmić.

Oczywiście, że ludzie na świecie trzymają w domach różne, nienadające się do tego zwierzęta - nawet lwy czy niedźwiedzie... czy chociażby pumy. Ale to nie znaczy, że są to >>zwierzęta domowe<<. Sorry, ale nie - do trzymania w domach mamy koty, psy czy króliki. A nie, kurwa, fenka, który ze zwierzęciem domowym ma tyle wspólnego, co ja z jednorożcem. Eh.
- Zróbcie q&a
- Mam sam lotopałanki karłowate polecam
- Ja mam jeża
- Mój tata hoduje kozy, ale nie pigmejskie.
- Mundżak wygląda podobnie do myszojelenia
- Ja mam szczura
- Hej, gdzie jest pepe?
- ja bym hciał fenka xd
- Vulpera z World of Warcraft i Zootopia bo dziwnie brzmi Zwierzogród w naszym ojczystym języku.

Tylko te dwie kojarzy mi się z Fenekami.
- A może 10 wyczekiwanych gier 2021 roku?
- Ja bym chciał jeża.
- Pierwsze skojażenie z fenkiem to właśnie zwierzogród
- 3
- Ez?
- Pierwszy