Atlas zwierząt blogPtaki w mieście: Ptaki Drapieżne

Informacje

Odtworzeń: 15750
Czas trwania: 16m 31s
Opinie: 942
Ilość reakcji: 134
Opis: Ptaki drapieżne to znaczy które? Przecież nawet sikora poluje na owady, uśmierca je a potem zjada. Jest zatem drapieżnikiem. Jednakże w tym materiale omawiam tylko niektóre ptaki drapiezże żyjące w miastach. Ograniczam się tylko do tych, które polują na inne ptaki lub ssaki a i tak nie udało mi się powiedzieć o wszystkich. I dobrze .

Komentarze

- Taki świetny materiał ze świetnym komentarzem a znalazło się 7 osób, które dały łapkę w dół... 🤷🏻‍♂️
Jak dla mnie dość ciekawe, ortopeda lublin - ortopedia skutecznie - jak dla mnie ok. - U mnie było gniazdo sierpówki, sroka zjadła jajka:(
- Ja trochę przed obejrzeniem tego filmiku widziałem krogulca przy poidełku :(
- Niedaleko mojego domu, w jednym z budynków przy dworcu kolejowym gniazdo ma właśnie pustułka. Będąc w pracy (niecały kilometr od jej gniazda), zdarza mi się ją zaobserwować, jak zawisa w powietrzu :) Z kolei po drugiej stronie drogi, przy której stoi zakład, w którym pracuję, regularnie widuję błotniaka stawowego, "płynącego" nisko nad kukurydzą - i to z bliska! na tyle blisko, że jestem w stanie od razu rozpoznać gatunek i płeć oraz myszołowa, szybującego nad okolicą, czasem też niknącego w trawach :D. Także, jak widać, nawet w małych, ok 8-tys. miastach występują drapole :) Ba, mają tutaj nawet swoje gniazda(no dobra, w przypadku 2 ostatnich nie wiem, ale podejrzewam, że gniazdują w bliskiej okolicy, zwłaszcza, że w promieniu 10 km jest sporo zbiorników wodnych)
- 😊👍👍👍
- Odnoszę wrażenie, że sójki, sroki, wrony nauczyły się wyjadać gołe ślimaki. Oby, bo za dużo jest tego paskudztwa.
- Profesjonalne info
- W Brukseli gniazduje podobno 7 par sokołów wędrownych.. Jedną parę widziałem, na kościele Św. Antoniego na Etterbeek. Piękne ptaki.. 😀 👍
- Komentarz Dla Statystyk 👍
- Nadrabiam zaległości i oglądam pana starsze filmy. W mojej okolicy zauważyłam znaczny wzrost populacji srok. Kiedyś na moim balkonie złożyły lęg kosy i niestety sroki napadły na gniazdo. Jeszcze wtedy nie byłam świadoma że mogę przecież gniazdo zabezpieczyć.
Jak zapobiec nadmiernemu rozwojowi populacji srok?
- (:
- Może trochę nie na temat ale mam pytanie odnoście zaobserwowanego ptaka. W środku nocy zobaczyłam dużege białego ptaka przelatującego dosyć nisko. Czy może to byc biała sowa?
- Wychowywałam kiedyś młodą kawkę. Cudowne ptaszysko. Odleciała, a na drugi rok przyleciała blisko mnie. Była z samcem, zawołał ją i poleciała. Rozumiała wszystko. Słowa, gesty.
- Pustułkę widziałam za dziecka, a sokół wędrowny - samiec usiadł sobie na drzewie na moim podwórku. Spłoszył wszystkie ptaki. Patrzyliśmy chwilę na siebie.Ale zrobiło mi się gorąco, po czym odfrunął. Widziałam go jeszcze w pobliżu, może po miesiącu, przeciął mi drogę. Ciekawi mnie to,czy one się u nas gnieżdżą. To zdarzenie miało miejsce jakieś 2 lata temu.
- Kocham kruki. Dwa odwiedzają mnie codziennie kilkukrotnie w moim ogrodzie.
- Bardzo dobry program.👍🏾🦇
- U mnie w Pruszkowie jest para Sokoła wędrownego.
- Mieszkam co prawda na wsi, ale często nad polami widuje pustułki. Uwielbiam je, te które widuje się mnie mało co boją. Czasem jak wyjdę w pola, to taka pustułka pojawia się z nikąd i lata mi nad głową. Pięknie tak popatrzeć jak tam na niebie świrują. Czasami było widać dwie.
- Witam. Jeden ptak drapieżny był pominięty jastrząb gołębiarz
- SUPER program! Moje odkrycie tego kanału jest przypadkowe, ale zostaje tutaj dłużej!