Atlas zwierząt blogPtaki rzadkie czy nie rzadkie?

Informacje

Odtworzeń: 5550
Czas trwania: 5m 52s
Opinie: 868
Ilość reakcji: 70
Opis: Rzadki czy nie rzadki, zagrożony czy nie zagrożony. Dziś krótki film o trzech gatunkach, które w Polsce nieliczne są w okresie lęgowym na skutek tego, że przez nasz kraj przebiega ich granica zasięgu. Dowiecie się też troszeczkę o przyczynach zaniku wspomnianych ptaków w naszym kraju. Link do mojego profilu na Patronite: https://pat .

Komentarze

- Kraska występuje na Kurpiach w okolicy bagna o podobnej nazwie: Karaska.
Widziałem tu więcej lekarz sądowy lublin no i mam nadzieje że pomogłem. - super
- Jestem pierwszy raz, ciekawe informacje.
- Sztos
- 👍
- Super filmik🙂
- 👌
- Świetny materiał.
- Wspanialy przekaz wiedzy
- Witaj,,,Ptasia strefa,,,,,👍 leci.,,, zapraszam do obejrzenia moich filmików 🙋. Pozdrowionka.
- Jak zwykle świetny film ❤️
- Witam Pana, ten docinek zachęcił mnie do podzielenia się odkryciem jakie dokonałem z synem, widzieliśmy samice mandarynki z dwoma pisklakami. Mandarynki pojawiały się u nas przez kilka ostatnich lat, ale tylko zimą i to w niewielkiej ilości. Pozdrawiamy
- Zagrożony wyginięciem
Myszo łęczak 😂
- Dzięki za przekaz. Bardzo pouczajacy film🐦
- Jeszcze chwile temu kraski gniazdowały na podkarpaciu. Jak jest teraz nie mam pojęcia.
- Dziekuje
- Można by było zrobić jeszcze jeden taki filmik, tym razem w górach. Są tam rzadkie gatunki ptaków takie jak pomurnik czy nagórnik.
- Właśnie dodałem subskrybcje nie wiem jak to się stało że jej nie miałem jeszcze bo powiadomienia mi przychodzą
- często widuje czernice :) 5:06
- Witam Panie Jakubie, świetny i bardzo merytoryczny materiał. Zgadzam się, że dużo większe szanse powodzenia są dla starań o zachowanie danego siedliska niż walka o jego przywrócenie. Szukam odpowiedzi na pytanie, dlaczego mimo podjętych wielu działań nie udało się zachować siedliska wodniczki w rezerwacie Karsiborska Kępa.Notabene patronem akcji był OTOP. Nie udzielili mi satysfakcjonującej odpowiedzi, może Pan posiada taką wiedzę. Jak to wytłumaczyć, że mimo podejmowanych działań nie udaje się nieraz zachować siedliska? Z pewnością każda historia jest inna, ale ta interesuje mnie najbardziej, od lat 90 pasjonuję się tym miejscem... Pozdrawiam E.D.