Atlas zwierząt blogPapugarnia na Alasce - nie kupuj papugi z papugarni

Informacje

Odtworzeń: 21072
Czas trwania: 4m 40s
Opinie: 387
Ilość reakcji: 78
Opis: -------------- Film posiada polskie napisy -------------------- Video is subtitled in English ------------------ W tym filmie nie tylko poznasz pewną papugarnię w Anchorage na Alasce, ale też dowiesz się jaka jest natura papug żyjących w papugarniach. Nie wolno zapominać, że papugi żyją tam w stadzie i dlatego, zanim zechcesz przyjąć do .

Komentarze

- te papugi trochę przypominają gołębie miejskie
Tu sobie zobacz woskiem warszawa tu jest depilacja , można też gdzie indziej szukać. - Co mam zrobić jeżeli chcę aby papugi się ze mną zaprzyjaźniły a mam je dwie?
- czy to prawda że papugarnie są złe i powinno się je zlikwidować? Że papugi są tam krzywdzone? Co Pan o tym myśli?
- Od kilku dni mam papugę falistą ze sklepu zoologicznego oprócz niej w klatce było 11 innych papug czy jest szansa na oswojenie czy tak jak Pan mówił w filmiku nie? :/
- Przepraszam bardzo ja kupiłam sobie papuge z papugarni i jest bardzo oswojona głupota "ni kupować z papugarni"
- Problem chociaż to może nie problem ale to polega na tym by zrozumieć podstawowe założenia oraz istotę hodowli. Nie da się nawiązać więzi z ptakiem można go co najwyżej oswoić . Ludzie mylnie i niepotrzebnie wyobrażają sobie relacje ptaka z człowiekiem na zasadach międzyludzkich lub rodzinnych. To tak nie działa. Więź nawiązuje człowiek z ptakiem . Ptak z człowiekiem nie ma żadnej więzi . Zwyczajnie wykorzystuje to że dostaje żarcie .
Zajmuję się hodowlą wolierową papug i wiem na co stać te małe inteligentne " bestie" . Tym którzy chcą oswoić papugę polecam wsłuchać się w informacje zawarte w tym filmie.
Pozdrawiam
- O boże, uwielbiam falisteee ❤
- Tyle papużek falistych to u mnie w domu jest XD
- jak oswoić papugę nierozlaczke?
- Ja posiadam Papużkę falistą, która została znaleziona późną jesienią/zimą na parapecie okna. (albo ktoś chciał się "pozbyć" jej, albo po prostu komuś uciekła)
Skąd by nie była, została prawdopodobnie zaatakowana przez innego ptaka, bo miała uszkodzone skrzydło. Do dziś dnia woli chodzić piechotą, mimo iż skrzydło się zrosło i jest w stanie latać. (Czasem gdy mam ją na ramieniu i chce już wracać do swojej klatki, to po prostu zlatuje)
Początkowo znajomi byli też zaskoczeni, gdyż klatka jest cały czas otwarta, a papuga siedzi wewnątrz klatki. Chyba że jest głodna, no to wychodzi na klatkę po jedzenie które ma w miseczce. I ogólnie nigdy po za klatkę się nie udaje, chyba że zdarzy mi się zapomnieć dać jej karmę, to wtedy wyjątkowo do mnie przychodzi jeżeli jestem w pokoju.
Po za tym, początkowo po znalezieniu jej, nie była wrogo nastawiona. Nie lubiła być złapana, ale grzecznie siedziała na ręce, ramieniu. I jeżeli nie była zdenerwowana, to i też mocno nie udziobała...
Teraz po dobrych 3-4 latach od jej znalezienia, wkładając rękę do klatki, wchodzi na nią i bez problemu daje się z niej zabrać. Nie ma zbytnio pretensji do krótkiego głaskania i pieszczot, grzecznie potrafi siedzieć na ramieniu, można również z nią spacerować po domu.
Często w sumie zastanawiałem się nad zakupem drugiej, aby samej nie było nudno. I żeby może znów zaczęła latać! Ale z drugiej strony wiem też, że może to być koniec bliższych relacji z nią, no i że może być gnębiona przez drugą papużkę ze względu na to, że jednak latać nie potrafi...
I mam ogólnie w tym przypadku trochę dylemat... :/
- A taka falista papuge nie ucieknie jak się je na dwór da??
- Moja papużka falista samiczka dziś złamała nóżkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;(
- Zrub film o papudze Królewskiej .
- Mam zamiar do pana , do zoologicznego pojechać ale nie wiem gdzie! I chciałabym dowiedzieć się na jakiej ulicy jest ten zoologiczny. Nie jestem z Warszawy ale droga zajmuje ponad półtorej godziny ;-; więc jak byście mogli to podajcie adres gdzie jest zoologiczny bo w prawdopodobniej w niedziele bym jechała do Warszawy i po drodze bym weszła do niego....z góry dziękuje za odpowiedź ;)
- Mam pytanie mam dwie papugi i są u mnie od miesiąca z zoologicznego. Oby dwie się cały czas skubią czy to normalne w zimę ? Jeszcze się puszą:( młoda samica się tak gryzła że aż krew zaczęła ciec! Na palcu u łapki ma jakby kurzajkę a na takim jakby kolanie to ma jakiegoś sińca! Samiec samice skubał na głowie i sprawdziłam co i jej wyskubał trochę piórek i ma zaczerwienione i krew leciała! Jeszcze z ogona, z naczyniem wyrywała sobie pióra! ;( co mam zrobić ? Mama nie chce iść do weterynarza bo mówi ,, to nic poważnego zagoi się i pióra odrosną! " :/ wiem że na forach nie szuka się pomocy :/ z góry dziękuje za odpowiedź!
- Mam pytanie nie na temat ale
Moja papuga falista (mam ja jeden dzień) jest od początku taka spokojna ,i czasem się puszy i nie ma zbyd wiekiego apetytu (Czasami tylko dziabnie kolbe) .
Czy to przez to ze jest w nowym otoczeniu czy to choroba ?
Proszę o odpowiedź
- Co do papugarni chciałbym poznać Pana zdanie na ich temat. Czy według pana to meczenie papug czy możliwość żeby ludzie mogli poznać papugi i ich zwyczaje? Był Pan w jakiejś papugarni? Jak ocenia Pan warunki w jakich żyją?
- mam pytanie czy mógłbyś zrobić film o wolierze czyli co powinna mieć na zimę jak powinna wyglądać i co zrobić aby w wolierze było dla papug dobrze proszę o taki odcinek mam na razie dwie nimfy parę i dwie faliste parę ale nie wiem za bardzo jak o nie dbać w zimę potrzebuję takiego poradnika jeszcze raz proszę
- mam pytanie czy jak nimfa zje kolbe dla falstych to coś się stanie ? ponieważ muj tata pomylił się kolbami i dał nie tą co trzeba gdyż byłam na wyjeździe ... proszę o pilna odpowieć
- Witam posiadam papuge nimfe ale nie wiem czy to samiec czy samica jest bardzo cichutka od czasu do czasu zaćwierka (najczęściej rano).Znalazłem w internecie artykuł z dotyczący plamek na lotkach mógłby mi pan pomóc okreś płeć? Nimfa szek szaro zółta 6 miesięcy. Na co mam zwrócić uwage?