Atlas zwierząt blogNajniebezpieczniejsze zwierzęta w Australii

Informacje

Odtworzeń: 6391
Czas trwania: 11m 20s
Opinie: 506
Ilość reakcji: 31
Opis: Niebezpieczne zwierzęta w Australii to temat rzeka, ale jakie są najniebezpieczniejsze zwierzęta w Australii? Jadowite węże czy jadowite pająki w Australii, to chyba obrazek, który ma przed oczami każdy, kto tylko pomyśli o wyprawie na antypody. Ataki rekina w Australii, czy naprawdę zdarzają się tak często jak myślicie? W dzisiejszym .

Komentarze

- Wiem że dziwne pytanie ale co z zabytkami w Australii? Australia to jednak dosc młode państwo, są tam jakieś starsze budynki, zabytki? :)
A może też tu warto wejść drzwi wewnętrzne i drzwi zewnętrzne lublin , zawsze to jest też przydatne. - Warto dodać, że te straszne i złe węże są w Australii silnie zagrożone przez głównie człowieka i koty. To człowiek jest w Australii zagrożeniem dla węża, a nie wąż dla człowieka. Mimo tej jadowitości australijskie węże są bardzo spokojnie, nieagresywne i zdecydowanie wolą uciekać przed człowiekiem niż go atakować. Atakują jedynie schwytane lub nadepnięte, a o to trudno o ile zachowuje się podstawowe środki ostrożności. Nawet schwytany za ogon wąż z gatunku eastern brown nie gryzie od razu tylko probuje się wyrwać.
- https://www.news.com.au/national/nsw-act/news/cyclist-dies-trying-to-avoid-swooping-magpie/news-story/d6787a9c4d1e34679de0ddca593df847 to chyba pierwsza śmierć spowodowana przez atak dzierzbowrona
- Australian magpie – australijska sroka to dzierzbowron (Gymnorhina tibicen), przedstawiciel ostrolotów, a nie krukowatych. Do srok (european magpie - Pica pica) są tylko podobne.
- Magpie to dzierzbowron, a nie sroka.
- super, ale czy mogłabys nagrac jakis film nt niebezpiecznych zwierzat w australii. to taki ciekawy temat.
- Mysle ze inaczej to wyglaga z pozycji ogrodnika czy drwala 🙀
- to chyba o tym ptaku, prawda ?? https://www.o2.pl/artykul/rower-rozwscieczyl-ptaka-mezczyzna-nie-przezyl-6425029464754305a
- Przypomina mi się filmik na kanale "Kącik Hani". Hania niestety już nie jest z nami, ale filmy można obejrzeć w YT, oglądałem wszystkie odcinki. W jednym z nich Janusz (jej mąż) mówił, że 30 lat mieszkają w AU w Perth i jeżdżą na wycieczki do buszu, chodzą w sandałach i jeszcze nic ich nigdy nie ukąsiło.
Dosłownie kilka odcinków później filmik, że poszli na wycieczkę szlakiem w rezerwacie i jego szwagierkę ukąsił wąż, musiała zostać przetransportowana helikopterem do szpitala.
Na szczęście wąż nie zdążył wstrzyknąć jadu, tylko ciapnął zębami, ale surowicę dostała i standardowa hospitalizacja.
Więc.....to że nie spotkałaś/łeś węża przez 30 lat nie znaczy, że tych zwierząt nie ma i że one nie są niebezpieczne i nie trzeba się ich bać.
- Nie, w Australii jest bardzo bezpiecznie, te mity o zabójczych zwierzętach są przesadzone, tylko kilkaset osób rocznie ginie w sumie od tych zwierząt, to nic...
W Polsce najjadowitsze zwierzę (żmija zygzakowata) właściwie nie jest w stanie zabić dorosłego, zdrowego człowieka (żeby nie było, że bagatelizuję, takie ukąszenie trzeba jak najszybciej pokazać lekarzowi i wziąć surowicę, ale nie jest tak, że 100% pokąsanych bez pomocy medycznej umiera w męczarniach). Reszta (owady - żądlące) jest groźna co najwyżej dla osób uczulonych.
- Najbezpieczniejsze zwierzę, nie tylko w Australii, to człowiek.
- Raczej najbardziej niebezpieczny zwierzak to czlowiek niestety,....
- Myśle ze musisz trochę doczytać .Napewno na temat pająków .Pozdrawiam
- Jeśli człowiek nie wie jak postępować z końmi to takie wypadki się zdarzają. Ludziom wydaje się że to zwierzątka do przytulania, a tak naprawdę to tylko dzikie i nieprzewidywalne zwierzęta, ktore potrafią wystraszyc się najoczywistszych rzeczy np ptaków, wiatru.
- Joanna hola! :) Ten najniebezpieczniejszy pająk Australii, o którym wspominasz, to po polsku lejkowiec lub ptasznik sydnejski, ale występuje on wyłącznie w Sydney i najbliższych okolicach tego pięknego miasta. Jeżeli ktoś się go obawia, ma całą pozostałą Australię do dyspozycji. Ale w końcu nie taki diabeł straszny jak go malują, bo jak wszystkie pająki poluje na owady. Ludzie nie widnieją w jego jadłospisie. Nie smakujemy mu i basta. Miłego weekendu! :)
- Joasiu kolejny świetny filmik, lubię cię słuchać. Podrawiam ze Śląska 😉
- Taa. Wątpię, że każdy szpital przetrzymuje surowicę na ukąszenia, które zdażają się rzadko. Raczej to przewożą, a mogą nie zdążyć :p
- Może prawdopodobieństwo śmierci z powodu ataku rekina jest niewielkie, ale nadal to Ty możesz być ta jedna osoba xD w sensie jak by było powiedzmy 0,5 osoby na rok to jest szansa, ze nikt nie zginie, a tak masz pewność, ze co roku zawsze ktoś :D
- XDDD
"niebezpieczne" to nie znaczy, że wzięły udział w śmierci dużej ilości ludzi, a że bez większych ingerencji stanowią największe zagrożenie
Konie "zabiły" najwięcej osób, bo ludzie to idioci. Nie są niebezpieczne
- Jakby w Australii naprawdę było tyle rzeczy które potrafią zabić to nikt by tam nie mieszkał 🤣🤣