Atlas zwierząt blogŚmieszne chomiki #1

Informacje

Odtworzeń: 187212
Czas trwania: 4m 22s
Opinie: 1621
Ilość reakcji: 217
Opis: Dziś śmieszne chomiki .

Komentarze

- Chomiki powinny być trzymane w oddzielnych klatkach, a ten filmik wcale nie jest śmieszny. Ludzie którzy się z tego śmieją są jacyś psychicznii. Chomiki to samotnicy.
Albo i też takie - http://mobilnadieta.pl/ , też to widziałem. - Bardzo dobry Filmik
- Januszka zmarła 😭😭😭😭😭😭 :((((((((
- Do wszystkich których to śmieszy:
To nie jest śmieszne. To jest żałosne zachowanie z strony opiekunów którzy to nagrywają zamiast pomóc zwierzęciu które cierpi, np taki chomik którego obracał wiele razy kolorotek czy przewracał się do tylu. To jest znak że coś jest nie tak. Kolowrotek za mały, lokum za małe (+ inne rzeczy np. trzymanie chomików razem, oczywiście nie polecam tego robić bo się pogryzą)
Dodaję tutaj listę całej wyprawki dla chomika mam nadzieję że ktoś skorzysta ❤️
༄ klatka minimum 100x50 (jesli nie masz miejsca mozesz kupic samle w ikei/castoramie ok 50zl, Najlepsza opcja to akwaruim terrarium + pokrywa)
༄ Kołowrotek minimum
dla chomikow karlowatych 20cm dla syryjskich 28cm ø
༄ Sciolka
• Konopna
• Lniana
• Trociny ODPYLONE
• Papier toaletowy, sciolka bawelniana gdy chomik jest chory i przebywa w chorobowce
༄ Domki drewniane lub ceramiczne unikamy plastiku w lokum
༄ Miseczki na wode i jedzenie
༄ Piasek (do czyszczenia futra) np. Beaphar, multifit versale laga moOn dust (nie, nie moze byc to piasek z piaskownicy ani pyl)
༄ Kryjowki
༄ Dodatki np. Mostki itp
༄ Karma np. Mixerama czy futterparadies (najlepsze tanie karmy dla chomika, inne nie sa polecane)

Jako dodatek moga byc to rozne ziola, wrzywa, owoce (rzadko!), nasiona

wiecej informacji/pytania na moim instagramie @swierszczojady

dbajcie o swoje chomiki i spedzajcie z nimi czas bo biedys moze byc za pozno :3
- gazowane mleko xdddddddddddddddddddddddddd
- juz sama nazwa kanalu jest bekowa
- xddd
- haha ale to śmieszne😂
- 🤣🤣🤣🤣😅😅🤣😅😅😂😂
- fajne 144p XD
- 1:04 bum
- Jezu ludzie co wy macie w głowach żeby dopuszczać chomiki do kotów japierdziele..
A jakby kot się rzucił na chomika to co byście zrobili hm?
- 1:14 co za złodziej 😂😂😂
- To nie jest śmieszne :q
- Od kiedy męczenie zwierząt jest zabawne. Rozumiem żarty ale tu są prawdziwe zwierzęta i prawdziwa krzywda
- W tym filmie nie ma nic śmiesznego
- To jest dręczenie zwierząt
- Ale śmieszne naprawdę tylko źle wymiary i pokręcone i złamane kregoslupy
- Co to było to drugie
- Tak, wiem, data. Nie przychodzę tu jednak, aby hejtowac czy oceniać sam filmik czy jego wykonanie, a raczej zwrócić uwagę na krzywdę chomiczków z filmiku, w razie gdyby komuś zachciało się naśladować 🤪. Z tego co udało mi się zauważyć, każdy z nich ma nieprawidłowe warunki, a jeden z nich ma nawet chorobę psychiczną, stereotypię, co jest na video przekazane jako powód do śmiechu niestety. Niektóre gryzonie mają za małe kołowrotki, co może skończyć się wadą kręgosłupa czy nawet jego wygięciem, niektóre są trzymane w stadzie, a jak wiadomo z fachowych źródeł, chomiki to silnie terytorialne stworzonka, skłonne zabic matkę czy młodszego braciszka w brutalny sposób. Tak-zabic tylko za to, ze postawił łapę nie tam gdzie trzeba. Jeżeli zwierzęta się przytulają, śpią razem, to znaczy, ze jeden z nich został zupełnie zdominowany, zyje w strachu i każdego dnia może zdarzyć się tragedia. Następna kwestia to dieta, chomiki nie dostają tu mixeramy czy futterparadies, jedynych dobrych karm, nie wcinają ziolek, robaków, rybek czy krewetek, mają poidełka. Wszystkie chomiki nie mają klatki minimum 100x50 cm, drewnianych zabawek, ich miejsca zamieszkania mają pięterka, a chomiki wspinać się nie powinny. Ostatni maluszek ma chorobę psychiczną zwaną stereotypią, spowodowaną małą klatką, złą dietą, pieterkami czy nieodpowiednimi kołowrotkami. Jeszcze jeden ma natomiast kontakt z królikiem, bezobjawowym przenosicielem bakterii e. Cuniculi, bardzo niebezpiecznej i śmiertelnej dla innych gryzoni, w dodatku to po prostu niebezpieczne. Królik wystarczy ze pacnie łapą i po chomisiu. No niestety, musi się obejść bez kontaktów miedzy gatunkowych.
Ps. Pisze to tylko, by uświadomić posiadaczy chomciow i jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytanka to postaram się odpowiedzieć 😚