Atlas zwierząt blogŁAWICA w Akwarium 🐟 RYBY ławicowe i ich MAGIA✨

Informacje

Odtworzeń: 135186
Czas trwania: 13m 48s
Opinie: 2295
Ilość reakcji: 305
Opis: Które gatunki ryb najchętniej utworzą piękną ławicę w akwarium? Po co ją tworzą i czym właściwie jest to widowiskowe zjawisko? Dziś porozmawiamy o fenomenie ławicy. .

Komentarze

- A razbora galaxy w stadzie ok 10szt będzie formowała ławicę? Bo zastanawiam się nad zakupem większej ilości. Ma ktoś może z nimi doświadczenia?
Zerknij sobie też i tu palarnia kawy Warszawa mam nadzieje że pomogłem, - Mysle że to nie jest takie oczywiste , że ryby czy ptaki w stadzie porozumiewają się wyłącznie prymitywnymi zmysłami. Zwłaszcza w stadach ptaków to widać ,bo stada są zawsze zwarte,mimo że zmieniają pozycję w ułamku sekundy. Myślę że stanowią one w tym czasie duchową/psychiczną jedność. Tak jak czasami bliźniaki rozumieją się bez słów.
Jak naprawde jest nikt nie wie.
- Można słuchać i słuchać ☺️☺️
- Ja mam te ryby co były na początku te kolorowe niewiem czy się tak nazywają ale chyba to są neonki xd oby są w akwarium co ma 2 m ale nie wiem ile litrów a dobro oby nazywają się neony i mam też żałniczke w tym samym akwarium
- Humbaki nie mają problemu ze zlewaniem się ryb w ławicy xD
- Witam.
Mógłbym prosić o jakieś propozycje ryb ławicowych mogących pływać w chłodnej wodzie (bez grzałki) w akwarium 240l? Dobrze by było, żeby nie były za małe aby były całkiem dobrze widoczne.
Myślałem o bystrzyku kolumbijskim, który podobno dobrze trzyma się w ławicy i wg niektórych źródeł min temp to 20 stopni.
- Kolejny, świetny odcinek
- Czy Razbora Galaxy będzie jadła ikrę glonojadów
- Okonie też tworzą lawice; )i atakują inne
Edit:w sensie innych gatunków
- (komentarz dla zasięgu)
- Rhodostomusy (i ich bliźniaki) to piękne rybki, szkoda tylko, że szybko padają. Z ławicy 15 sztuk po kilku miesiącach zostaje połowa. Ubywa co jakiś czas po jednym, bez żadnych złych objawów. Po prostu chyba tak już mają.
- Co to za rybki te żółte z neonami??
- Bocje są w ławicach? Nawet nie wiedziałem
- Świetny filmik 👍 Pozdrawiam 😊
- Świetna robota :) oby tak dalej!
- Wie ktoś może gdzie mogę dostać kardynałki chińskie. Przepraszam ale szukam do akwarium z welonkiem i nie wiem gdzie je znaleźć
- Hej, co to za muzyka na koniec?
- przydałby się podział na minuty np intro omawiane gatunki outro
- 👍👍👍
- U mnie w 300L rybą ławicową był błyszczyk Parański 😉
Oczywiście biotop Amazonki