Atlas zwierząt blogKształtowanie się życia na ziemi! Ewolucja zwierząt! [Kosmos]

Informacje

Odtworzeń: 22387
Czas trwania: 3m 18s
Opinie: 326
Ilość reakcji: 42
Opis: Dowiedz się więcej o swoich ulubionych programach National Geographic, Nat Geo Wild i Nat Geo People: http://www.natgeotv.com/pl Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/ngcpl Oglądaj Instagram Nat Geo Wild: https://www.instagram.com/natgeowildpolska/ Trzydzieści lat temu premierę miał kultowy serial nakręcony przez Carla Sagan .

Komentarze

- Ewolucja jest mitem. Mamy prymitywne oko i ludzkie i mówimy że to był przodek nasz sprzed 2mld lat. Jaki mamy dowód? Żaden

Mamy fakt że żyła mątwa mająca światłoczuły narząd mamy mątwę która ma bardziej zaawansowane "oko" i z tego podobieństwa wyciąga się wniosek że ewolucja nastała czyli mamy to proszę państwa, żeby udowodnić ewolucję musimy przejść do homologii której klasyfikacja jest tautologią i jest prawdziwa wtedy i tylko wtedy kiedy założymy że ewolucja jest prawdziwa. Przecież to czysty idiotyzm. By potwierdzić hipotezę ewolucji bierze się homologię którą można udowodnić że jest prawdziwa tylko założeniem że ewolucja jest prawdziwa. Czyli błędne koło.

Skąd wiemy że ewolucja jest prawdziwa?

Mówi to nam homologia ze skamielinami i obecnie żyjącymi gatunkami.

Dobrze, a skąd wiemy że na pewno struktury zaawansowane ewoluowały z prymitywnych a nie powstały oddzielnie?

Tak mówi nam ewolucja

Błędne koło i nic więcej.
Albo i też takie - przesyłki Polska Irlandia , zawsze nowa wiedza. - Myślę, że ewolucja rządzi się swoimi, wciąż nie do końca poznanymi prawami. Jest to nadal tylko teoria, aczkolwiek jest w niej na pewno sporo prawdy - trudno powiedzieć ile dokładnie. Ewolucja na pewno wyjaśnia rozwój określonych gatunków - można założyć, że wszystkie niedźwiedzie wywodzą się od jednego przodka - tzw. niedźwiedzia jaskiniowego, stworzonego przez Boga. Świetnie podany przykład na filmiku o ciemnej i białej sierści. Myślę, że aktualny miś pizzly, który jest hybrydą dwóch niedźwiedzi: polarnego i brunatnego, jest najlepszym przykładem tego, jak bliskie jest ich pokrewieństwo - w dodatku jest on płodny, co wskazuje na bardzo zbliżone DNA. Sądzę, że pizzly to "powrót do korzeni" i taką też czytałem teorię. Wrócił do tego, co było na początku. Smutne jest to (ale i prawdziwe), że ewolucja być może próbuje zacząć działać "wstecz" i wszystko wróci kiedyś do początku, w którym "wilk i owca będą żyli razem". Taka jest moja teoria i możecie się z nią oczywiście zgadzać lub nie.
- Ewolucja to fakt i nie przeczy chrześcijaństwu, które też jest elementem ewolucji: dzietni i zdrowi wygrywają.
- To jest najlepsze wytłumaczenie procesu ewolucji jakie do tej pory widziałem.
- Zmiany ewolucyjne to jak hodowla wilków którą prowadzisz od kilku tysięcy lat. Już masz pieski duże, małe, szybkie i wolne jakie chcesz.. A co będzie jakbyś miał milion lat czasu na taką hodowlę.. Zmienić byś mógł nie tylko wygląd psa ale całą biochemię ciała, stworzyć nowe gatunki.. Rasy psów powstają celowo, ludzie imitują dobór naturalny. Tylko że przypadkowo taka hodowla w której przetrwa silniejszy hula sobie sama na całym świecie już od dobrych kilkuset milionów lat.
- Ewolucja nie jest przypadkowa, nie zachodzi za sprawą przypadkowych mutacji tylko idzie w pewnym kierunku. Zmiany ewolucyjne mają cel. Można by pewnie powiedzieć że są wprowadzane.
- Pomalować się człowiek może przez przypadek, ale stworzyć nie.
- nauka: krótko i na temat a nie religijne brednie i obietnice bez pokrycia...
- Ewolucja biologiczna straci całkowicie znaczenie kiedy układy cyfrowe osiągną świadomość. Będzie to kolejny etap ewolucji intelektu, biotop planety przestanie być warunkiem utrzymania istnienia takiej formy bytu.