Atlas zwierząt blogJakie rybki akwariowe wybrać do małego akwarium 54 litry?

Informacje

Odtworzeń: 200958
Czas trwania: 11m 51s
Opinie: 2848
Ilość reakcji: 539
Opis: Film kosztował mnie bardzo wiele pracy. Ponieważ nie chciałem aby znacząco przekraczał czas 10 minut - nie wspomniałem o wielu innych gatunkach jak Wachlarek Niebieski, Smukleń Pryskacz, Drobnoustek Beckforda, o Bystrzykach ledwie wspomniałem, a z bogatej rodziny Kirysków wymieniłem ledwie jeden gatunek. Jeżeli bedzie zainteresowani - .

Komentarze

- Świetny materiał. Pozdrawiam 👍😊
Ja bym wszedł tu na stronę husfarm.trade/ , opcjonalnie w necie szukajcie. - Cześć. Czy w akwarium 54l mogę trzymać:
10x danio perłowy
2x badis bengalski
4x piskorek kuhla
2x prętnik miodowy
10x Krewetek neocardiana
- Mała grupka neonów, razbór czy Danio może być już w 25L ja trzymam 5 neonów i jest wszystko ok.
- Dzień dobry prosze pana zakładam 63-64l i potrzebuje pomocy jak najlepiej je założyć jakie podłoże jakie roślinki w tym tygodniu kupuje
- Jeśli jednak brzanki odpadają to czym mógłbym je zastąpić? Razbora klinowa, danio pręgowane, neonki? Platynki czerwono czarne?
- Witam mam takie pytanie niedługo założę akwarium 130 litrów czy do takich np.ryb jak P.Ramireza, Sumik szklisty, cierniooczek, przylga chińska, drewniak dwubarwny, pstrążnica marmurkowa mogę dodać brzanki sumatrzańskie i barwniaki czerwonobrzuche? Czy dwa ostatnie gatunki nie będą atakować reszty rybek zwłaszczą pstrążenicy marmurkowej czy sumika szklistego? O barwniakach piszą że to łagodna rybka a o brzankach że są zadziorne ale gdyby miały systematycznie podawany pokarm i były w stadzie ok 10 sztuk też by atakowały reszte ryb akwariowych?
- Czy prawidłową obsadą w zbiorniku 54 l ,60x30x30 będzie :
10 neonów Inessa
Parka pielęgniczek Ramireza
5 kirysków
5 otosków
3 gupiki ( samiec i samiczki )
- Bardzo profesjonalnie zrobione filmiki, gratuluję
- A ile np. gupików pawie oczko do 50l
- Mam pytanko, czy do akwarium 63l może by taka obsada:
3 otoski przyujściowe
5 kirysków panda
10-12 danio pręgowanych
6-10 krewetek neokaridin
- po co ta cholerna muzyka zagluszajaca mówiącego ??
śpisz albo wyłącz
- Masz bardzo ładny głos. Przyjemnie się Ciebie słucha.
- A do 60?
- Mam pytanie czy te ryby pokazane na filmie mogą być w akwarium 45l? Czy nie
- Mam dwa stada, właśnie rozbory klinowe i neony (bo chłopak się na nie uparł) i w ogóle się nie mieszają tylko pływają w towarzystwie własnego gatunku.
- Bije się z myślami. Za tydzień przenoszę 7 bystrzyków ozdobnych do akwarium 54l (60x30x30) planuję dokupić jeszcze jakoś 3-5 sztuk, ale chciałbym coś jeszcze. Poleci ktoś coś? Myślałem nad pielęgniczkami ramireza, ale nwm czy to ma prawo bytu. Miał ktoś doświadczenie z takim zestawieniem?
- Ja posiadam 30 l akwarium i mam tam 21 ryb i jest dobrze bardzo
- Odkupiliśmy ostatnio akwarium 60l ( jakiś zestaw Startup 60 ) z rybkami i chcemy z żoną je jakoś ożywić. Mamy 11 Neonów Innes, 7 Prystelka, 9 Molinezji Czarnych ( szukamy im nowego domu ), zostały już 2 Kiryski Pstre ( Albinosy sprzedane ), 2 Otoski Przyujściowe ( będą dokupione jeszcze z 3 ). Byliśmy zainteresowani Ramirezami ale one podobno zjadają krewetki, które również mamy. Neonki niby w grupie ale nie są tak aktywne jak Prystelki, które pływają zwartą grupą i wyglądają znacznie lepiej. W akwarium brak ruchu w górnej części, najwięcej dzieje się na dnie i środku. Proszę o jakieś rady ;)
- Jeśli mogę zrobić tak że 10 gupików pawie oczko 4 pielęgniczki jeszcze nie wiem jakie i tam parę krewetek neocaridina blue diamond na akwarium 54l
- 12 razbor klinowych, 2 kiryski pandy i kilka krewetek może być w akwarium 54litry?