Atlas zwierząt blogGdzie fotografować dzikie zwierzęta i ptaki? Wybór miejsca | Fotografia przyrodnicza

Informacje

Odtworzeń: 5433
Czas trwania: 16m 36s
Opinie: 230
Ilość reakcji: 36
Opis: 90% satysfakcji z planowanego kadru zaczyna się w domu. W tym odcinku nie tylko wyjaśnię co mam na myśli ale również powiem o czym trzeba pamiętać szukając miejsca gdzie możemy sfotografować nasz obiekt. Musze zaznaczyć, ze nie zawsze kadry musza być takie jakie chcemy. W tym odcinku chciałem pokazać jakie to jest naprawdę i tez p .

Komentarze

- Nareszcie jeden głos Sprawiedliwego w kwestii Narzędzi Do Pracy.Topex to się nadaje do składu złomu(to taki zestaw kluczy z gliny metalu) ..Yato dla Amatora..a wyżej zaczynamy przygodę z fotografią Natury podpartą Wiedzą o Fotografii i o życiu Fauny.
Na wielu kanałach Rób Czym Masz to chyba sposób na "łapki" i "suby"??
Fotografii Natury nie da się wykonać kompaktem z Hipermarketu,chyba że fotograf to świadomy i doświadczony Wizjoner-Artysta i Profesjonalista.Fotografia Ptaków dla każdego Amatora to egzamin czy można z Kitem być Hitem?
Pozdrawiam.
Tu sobie zobacz https://aldent.lublin.pl/en/ , można też gdzie indziej szukać. - Fotografujesz w nocy też?
- Czekam na ten odcinek
- No i to są konkrety. A z sarnami to jest tak, że czasem warto dać im znać, że jesteśmy. Ja wielokrotnie machałem i wołałem do sarenek i jeleni, co powodowało, że wiedziały iż się nie skradam i nie mam złych zamiarów. I za każdym razem mogłem wtedy spokojnie obserwować zwierzaki i robić zdjęcia. Oczywiście była z ich strony jakaś ostrożność i dystans ale na pewno nie było ucieczki z kadru.
- To "białe" to nie jest ogonek, a tak zwane lustro, cytat poniżej
Lustro sarny służy do komunikowania się z innymi osobnikami. Gdy sarna jest spokojna jest ono niewielkie. Przestraszona, zaniepokojona zjeża sierść lustra, przez co powiększa się ono niemal dwukrotnie, pokrywając prawie całe pośladki, wówczas staje się też dobrze widoczne nawet w ciemnym lesie. Z lustra mamy sarny korzysta też koźlę podążające za nią.
- Dzieki za bardzo przydatne materiały. Ostatnio coraz wiecej staram się fotografowac przyrodę. Mam to szczęście, że mieszkam w rejonie Doliny Baryczy, lecz nadal szukam informacji na temat technik podejscia zwierząt. Czy wybierając miejscówke szuka Pan śladów?? Czy raczej tak jak w filmie miejscówki, gdzie mogą występować i tam wtedy cierpliwie wyczekiwać?? Bardzo interesuje mnie podjeście Jeleni.
- Mnie ogranicza tylko ta cena obiektywu.200 600 sony - trochę za ciemny ale cena dobra. Ze światłem f4 to już kosmos.
- Bardzo dobry materiał. Bardzo dziękuję.
- Super! Bardzo wartościowe porady w ładnej oprawie. Emocje aż rosną, gdy koziołek wychodzi :) dziękuję! :)
- Tam gdzie ja jestem niestety nie ma szans aby tak sobie przycupnąć na sarnę. Potrzebna czatownia i cicha migawka jeszcze na dodatek.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jedyna groźna sprawa to myśliwi, kłusownicy, którzy używają już termowizji coraz częściej. Bardzo niebezpieczna sprawa . Poza tym nic nie może się wydarzyć. Niestety ale otwarte pola wśród lasów to też ulubione miejsce myśłiwych kłusowników . Na łąkach to samo. Jak w nocy świecą latarką zwierzakom po oczach to spokojnie , ale jak nie świecą to znaczy że mogą mieć termowizję i robi się gorąco.
- Te okulary to raczej nie pomogą a zaszkodzą, chyba że to tak dla fun-u, tylko do filmu ;)
- Wilge słychać w tle ;)
- mam pytanie, co dalej z tymi zdjęciami?, fotek koziołków jest tysiące, po co je robić?
- Sarny u mnie to już z 200 metrów dają dyla (wczorajsze nieudane próby) Może dlatego, że na polach są ambony myśliwskie i przez to bardziej wyczulone na człowieka?
- świetny materiał, btw koziołek to też sarenka :)
- 😁👍
- Bardzo przyjemnie się ogląda 😊 Jestem początkującym fotografem i takie filmy są cenną nauką dla takich ludzi jak ja 🙂 Niezły sprzęt mój taki nie jest ale każdy od czegoś zaczyna. Pozdrawiam i czekam na nowe filmy.
- Świetny odcinek :) Dodałbym poprawkę że nie musi to być łąka przylegająca do kompleksu leśnego ;) Ja fotografuje głównie na łąkach i torfowiskach gdzie nie ma kompleksów leśnych. Tylko torf i trzciny a dom plaży mam od 5 km do 50m i są nawet jelenie ;) No i bym dołożył że warto nauczyć się poszczególnych tropów zwierząt co ułatwia identyfikację. Szukać miejsc "spałowania" itp.
Z niecierpliwością czekam na odcinek z rykowiska :D Pozdrawiam ;)
- Świetny materiał. Mam pytanie odnośnie ogniskowej obiektywu. Ja mam aparat z mocowaniem micro 4/3 i obiektyw 40-150mm czyli na pełną klatkę 80-300. I czy gdybym miał aparat z pełną klatką z obiektywem 80-300 to czy byłaby różnica przybliżenia z tym obiektywem 40-150 na m4/3?
- Materiał bardzo dobry, porady uniwersalne i wynikające z siebie. Jak zawsze trzeba mieć wiedzę, cierpliwość, trochę szczęścia i niestety często kosztowny sprzęt.