Naturalne trucizny i jady w Polsce | Nauka BEZ fikcji #05
Naturalne trucizny i jady w Polsce | Nauka BEZ fikcji #05Komentarze

 1. 0:22 jakieś źródła tej tezy o ukąszeniach?
 2. jak szerszeń nie jest niebezpieczny? podobno 4 razy pod rząd użądli i pozamiatany człowiek bez interwencji w szpitalu nie?
 3. Jad Teściowej - jest naturalnym i najbardziej popularnie spotykanym jadem w Polsce wydzielanym przez wkurwioną teściową bądź też złowrogo nastawioną teściową.
 4. Ol
 5. Bardzo chcę wierzyć, że na listy tego typu nie wchodzą jakieś poryte zwyrole. Na przykład ktoś zaślepiony religią, kto chciałby wykasować połowę ludzkości, albo jakiś psychopata który idzie szczeblami kariery do celu rzecz jasna po trupach x-x
 6. A zła osa? 2 lata temu w wakacje mnie ugryzła i mama musiała mnie do szpitala zawieźć. Miałam biegunkę, wymioty, nudności i mdłości. ZŁE OSY
 7. Tytuł bardziej obiecujący niż zawartość. Rzecz wręcz lapidarna, a temat niezmiernie interesujący, wart cyklu krótkich form, które mają swój urok.
 8. Czemu nie powiedziałeś mi, że masz drugi kanał!
 9. No proszę, dzięki Wiedźminowi poznałem tojad od razu xD
 10. Sromotnik przebija wszystkie w/w.
 11. Można było też wspomnieć o jadowitym pająku kolczaku zbrojnym. Jego ukąszenie powoduje długotrwały ból w miejscu ugryzienia, wymioty i obrzęki ale dla dorosłych nie jest groźne. Bolesne są też ukąszenia bagnika i topika ale na nie trudno się natknąć.
 12. Wszystko jest trucizną.
 13. Oj, z tymi żmijami w górach to moja praktyka się kłóci. W beskidach niemal zawsze w sezonie letnim dużo częściej można spotkać je przy szczytach, co wiąże się chyba z dłuższym nasłonecznieniem. Poza sezonem letnim nigdy nie spotkałem. Polecam Szyndzielnię w lecie i sprawdzić co tam w borówkach tak hałasuje :)
 14. ogladam naukowy belkot a na ten kanal trafilem przypadkiem. czemu na yt nic o nim nie wspomniales. nie kazdy ma fb :-)
 15. dlaczego nie chwalisz się, że masz drugi kanał ? ;c
 16. Gdzie barszcz Sosnowskiego ?
 17. Raz szerszeń zdołał wylądować mi na czubku głowy i tam mnie ukąsić. W 2 godziny od tego zdarzenia było po bólu :) Natomiast gdy osa ukąsiła mnie w palec, ten był spuchnięty jak bania przez parę dni i bolał jak wszyscy diabli!
 18. Fajne!!! Szkoda, że takie krótkie!!!
 19. Podoba mi się nowy format, lecz chyba wolę starszy ... Słowo na Sobotę to było coś!
  Dłuższe, wyczerpujące wykłady na określony temat przynosiły więcej satysfakcji i wiedzy.
  Mimo to dziękuję za odcinek. :-)
 20. Temat trucizn jest ciekawy a w tym filmiku został trochę potraktowany po macoszemu.Zabrakło mi kilku ciekawych pozycji. Cała rodzinka roślin psiankowatych aż prosi się o przypomnienie, zwłaszcza, że pospolity ziemniak również wytwarza truciznę - solaninę, której LD50 to 590 mg/kg podane doustnie. Plus oczywiście nasze kochane muchomory sromotnikowe, które dzięki amanitynie, już przy 0,1 mg/kg mogą wyłączyć światło na zawsze. No i cis pospolity, zawierający taksynę (LD50 20 mg/kg)...

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.