Jak robić dobre zdjęcia przyrody? | Oblicza lasów #33
Jak robić dobre zdjęcia przyrody? | Oblicza lasów #33Komentarze

 1. 5:50 Panie Macieju, czy właśnie nie powinniśmy naświetlić zdjęcia na tę jaśniejszą część? Wtedy, gdy upewnimy się, że ta jasna część nie jest prześwietlona nie będziemy mieli na zdjęciu nic, czego nie odzyskamy w obróbce ;-)
 2. Jak zrobić, żeby myśliwi nie pomylili fotografa z dzikiem?
 3. ja jeb... leśnik uczy jak robić zdjęcia przyrody. Może warto zapytać się fotografa przyrodniczego ? bo mimo, że pan leśnik powiedział sporo, to jednak jest to malutka ilość tego co powinien powiedzieć.
 4. Cos się koledze pomerdało w 8-ej minucie filmu. Jeżeli wybierzemy parametry naświetlenia na cienie to wlaśnie wowczas będziemy mieli przepalenia w światłach a nie jak Kolega tlumaczy w filmie... dokładnie odwrotnie...
 5. a prosze mi powiedziec, ktorym to "smartfonem" zostalo wykonane zdjecie losia z 1:13 ??? taka glebia ostrosci (rozmycie tla) przy tej odleglosci od fotografowanego obiektu jest niemozliwa do osiagniecia przy uzyciu smartfona, ze wzgledu na mikroskopijny rozmiar matrycy... troszeczke was chyba ponioslo z entuzjazmem :) pozdrawiam :)
 6. Nagranie o długości 8:32 skompensowało niemalże całe studia fotograficzne. Dobra robota!
 7. Witam serdecznie, Po obejrzeniu odcinka nasunęło mi się takie pytanie. Co zrobić gdy spotka się w lesie drapieżne zwierzę? Ja także lubię bladym świtem fotografować w lesie, lecz w moich okolicach raczej niema drapieżników, więc nigdy nawet nie zastanowiłem się, co zrobić w takiej sytuacji?
  Na zakończenie jeszcze dodam, że warto przy długich ogniskowych, teleobiektywach używać krótkiego czasu naświetlania, nawet jeśli mamy statyw, czy stabilizację w obiektywie ponieważ zdjęcia mogą wyjść poruszone. W ten sposób straciłem kilka fajnych fotek.
  Pozdrawiam.
 8. Moglibyście zrobić odcinek o tym jak chronić młode uprawy leśne np sosny przed zgryzaneniem zimą przez zwierzęta chodzi mi o bardziej o stosowane repelenty. Czy wszystkie sadzonki trzeba posmarować i kiedy i jaki środek.
 9. Fajny kanał i film, ale kiedy przestaniecie wycinać lasy, zamiast je chronić? Może odcinek: Jak wyciąć 100 drzew w 4 godz?
 10. Wiecej o debach i bukach. Co lubia, jak je sadzic, na co zwrocic uwage, jak je ew. ochronic albo nawozic?
 11. Sama prawda! świetny film. Fotografuję zawodowo i podpisuję się pod tym filmem obiema rękami :)
 12. Jak się odniesiecie do sprawy wycinki drzew Białowieskiej Puszczy jest zakaz Europejski,a Lasy Państwowe wycinają drzewa zdrowe suche też a kore gdzie ten kornik bytuje pozostawia w puszczy???.Czy to nie jest zlodziejska gospodarka leśna.Zobaczcie co dzieje się w Tucholskim parku krajobrazowym no tak wycinają drewno aż serce się kraje moja babcia te lasy sadziła a te pozal się Boże lesniki wycinają by mieli kasę na swoje widzi misie.Zlodziejstwo i tyle!.
 13. Jak się odniesiecie do sprawy wycinki drzew Białowieskiej Puszczy jest zakaz Europejski,a Lasy Państwowe wycinają drzewa zdrowe suche też a kore gdzie ten kornik bytuje pozostawia w puszczy???.Czy to nie jest zlodziejska gospodarka leśna.Zobaczcie co dzieje się w Tucholskim parku krajobrazowym no tak wycinają drewno aż serce się kraje moja babcia te lasy sadziła a te pozal się Boże lesniki wycinają by mieli kasę na swoje widzi misie.Zlodziejstwo i tyle!.
 14. Mozna prosic o film o biwakowaniu w lesie? Pewnie sie nie uda, bo to ciezki temat :)
 15. więcej ZDOBKA!!!!!!!!!
 16. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się na ten temat nie wiadomo czego, ale się myliłem. Materiał naprawdę dobry i rzeczowy. Dobra robota, pozdrawiam :)
 17. Pozdrawiam całą ekipe Echa Leśne. Super filmiki zajebiście sie ogląda . Mam takie pytanie: Od jakiegoś czasu zaopserwowałem że ciężarówki przewożące drewno, przewożą drewno okorowane. Moje pytanie brzmi: Skąd się takie drewno bieże ?? Czy to jest prosto z lasu pozyskane przez harwestery??
 18. Spieszmy sie kochac lasy, tak szybko sa karczowane
 19. Nagrajcie swoją opinie o tym co sądzicie na temat wycinania drzew w puszczy Białowieskiej..


  .
 20. Proszę o odcinek o drogach leśnych. Z których dróg może korzystać samochód, skuter, rower?

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.