bla bla o wilkach
bla bla o wilkachKomentarze

 1. Szanowny Panie, właśnie kończę "Gawędy..", lektury, która dostarcza słodko-gorzkich doznań. Przede wszystkim jestem pod wielkim wrażeniem Pana zdecydowania, wiedzy i dobroci. Natomiast fragmenty dot. działalności ludzi są bulwersujące i bezgranicznie smutne. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak się Pan musi czuć przez tyle lat spotykając się z taką bezdusznością i bezrefleksyjną głupotą ludzką.
 2. Dziękuje za kontakt z naturą, piękne ujecia.
 3. Oglądam Pana z 6 letnią córką. Słucham o tych zielonych szkołach. A przedszkola też Pan odwiedza? Pozdrawiamy z Gliwic.
 4. swięta prawda
 5. książka cudowna, egzemplarz udało mi się zakupić jeszcze w grudniu,w Pile ostatnią sztukę, wnioskuję więc,że bardzo dużo osób otrzymało super prezent na święta :-) gratulacje !!!
 6. Czlowiek musi jak najszybciej zostac kontrolowany przez jakies istoty wyzsze, ktorym odda poklon, potrzeba tu jakichs nowych bogow.
  Tylko skad ich wzias
 7. Panie Marcinie, w związku z komarami. Polecam na długo przed sezonem regularnie pić herbaty z czystka. Można też używać jego naparu w atomizerze do spryskiwania. Całkowicie naturalne. Dla potwierdzenia załączam materiał fachowca na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=CwjQ7eK0Cb8 :)
  Pozdrawiam !
 8. Czapka z głowy !
 9. Z kąd pan wie ,że akurat w tym miejscu będą te wilki?
 10. Gdzie są te wilki w jakim lesie?
  Nie boi się pan chodzić i zostawiań tam kamery?
  Te wilki mogły by Pana zaatakować to niebezpieczne ,podziwiam pana
 11. Wow niesamowita pasja!kamerowanie leśnych zwierząt. Pierwszy raz widze takie coś i jestem pod mega wrażeniem. Super jest zobaczyć takie zwierzęta z bliska
 12. polecam panu zaimpregnować ubranie w prementynie ! polecił mi to pan Buszkraftowy ! i się sprawdza na wszystko kleszcze zwłaszcza
 13. Wilki z rozbitych rodzin :-)
 14. Według mnie coś się nie zgadza. Skoro jest dużo wilków, to znaczy że zwierzyny łownej jest mało lub że co najmniej jej pogłowie jest utrzymane na odpowiednim poziomie (dużo wilków zjada dużo zwierzyny), więc myśliwi nie są potrzebni. Zakazać myśliwym strzelania. Jakoś nie bardzo wierzę w te rachunki zwierzyny jakie robią myśliwi. Kto próbował mieć z nimi do czynienia wie że są bardzo zamkniętym gronem uważającym się za elitę. Nie dopuszczają do siebie "nikogo z zewnątrz". Może chcą coś ukryć? Nie słyszałam o tym wypadku pogryzienia, nie widziałam żadnego wideo, ale wiem że ludzie nie odróżnią psa od wilka ;) owszem mógł to też być wilk wychowany w niewoli i wypuszczony na wolność. Ogólnie dość okrutna wydaje mi się praktyka. Przecież te wilki nie umieją polować, często są nieporadne i wracają do ludzkich siedzib szukając jedzenia. Nic dziwnego że kogoś czasem dziabną. Kocham wilki i musimy je bronić przed głupotą ludzi. Ludzie zniszczyli już dość zwierząt i dość przyrody. I jeszcze mają się czelność nazywać "najinteligentniejszymi". Może i najinteligentniejsi ale jak nie używają mózgu to po co im ta cała inteligencja.
 15. Jaką kamerkę zostawiasz w lesie? Nie boisz się, że ktoś Ci ją.... :D
 16. Oby edukacja ludzi poprzez takie programy jak pana dala duzy efekt. Uwazam,ze pasjonaci znaja I wiedza znacznie lepiej I wiecej niz nawet ludzie, ktorzy zawodowo zajmuja sie tego typu sprawami. Pozdro.
 17. A może właśnie o to chodzi myśliwym...
  Wilki to ich konkurencja w polowaniach, jeśli przypadki pogryzień staną się powszechne to ku społecznej aprobacie będą redukować ich ilość do zera i już, dużo więcej roślinożerców do odstrzału i to jeszcze łatwych, bo nie znających naturalnych zagrożeń.
 18. Panie Marcinie a skąd u wilków wziął się wrodzony lęk przed człowiekiem? Właśnie z faktu iż na nie polowano i od tego należało by zacząć.Bzdurą jest to że jeżeli zaczniemy polować na wilki to takich przypadków będzie więcej. Oboje doskonale wiemy, a pan jako były myśliwy tym bardziej że w czasach kiedy na wilki polowano nie pojawiały one w małych kompleksach leśnych a spotkanie oko w oko w naturze, naprzyklad podczas grzybobrania było niemożliwe. Dziś wystarczy pogrzebać na YT aby znaleźć filmy z takich spotkań, a ile przypadków nie zostało udokumentowanych tego nie wie nikt. Pokolenia dzisiejszych Wilków nie znają zagrożenia ze strony człowieka a to zwierzęta inteligentne, ciekawski a przedewszystkim dzikie. Nie mam tu na myśli tego wilka o którym Pan mówi bo to tak naprawdę odosobniony przypadek i nikt nie zna jego pradziwej chistorii a to co Pan mówi o jego wychowaniu, czo to że wykarmił go człowiek to opowieści typu "z mchu i paptoci" i zwykłe domysły i nic więcej a przyczyn takiego zachowanie może być jeszcze wiele innych. Uważam że wilki są potrzebne i powinny jak najbardziej występować w naturze ale jest ich coraz więcej i kiedyś nadejdzie moment że ktoś powie dość i trzeba zacząć coś robić bo jest problem. Nie wiem jak jest u Pana w okolicy a w okolicach Szczecinka trzy lata temu liczbę wilków szacowano na około 100 szt w tym roku wyszło 300, spotkania z nimi w tamtych okolicach naprawdę nie należą do rzadkości i obrazują że napewno nie jest to już gatunek zagrożony wyginięciem. Chyba że ten obszar to jakiś ewenemt a w pozostałych regionach Polski jest o wiele gorzej bo nie mam danych z całego kraju ale nie wydaje mi się aby tak bylo. Pozdrawiam.
 19. Ja byłem na zielonej szkole i pan nam opowiadal o zwierzętach nazywam się Antek Andrysiak
 20. Witam. Piękne filmiki i piękny przekaz o wilkach i przyrodzie. Dziękuję.
  Mam tylko jedną prośbę.. gdybyś mógł tytułować swoje filmy określając już w tytułach ich tematykę. "Przyrodyjka" ..ok, sympatycznie brzmi, ale nic nie mówi. Myślę, że zyskałbyś przez nadawanie konkretnych tytułów zancznie większą oglądalność.
  Pozdrawiam i Życzę Powodzenia,.,.!! =)

Ogłoszenia ze zwierzętami! Spis stron zwierzęta i dla zwierząt

Zwierzęta w internecie, do Państwa dyspozycji oddajemy poniższe serwisy, baze ciekawych stron oraz darmowe ogłoszenia.