Atlas zwierząt blogDUŻE Zwierzęta Niedawno Wymarłe w Polsce i Ich Powrót

Informacje

Odtworzeń: 265107
Czas trwania: 16m 34s
Opinie: 5457
Ilość reakcji: 377
Opis: Te dzikie olbrzymy jeszcze całkiem niedawno żyły tuż obok nas. Jednak ludzka presja oraz kurczące się siedliska sprawiły, że coraz trudniej było im znaleźć dogodne siedliska. Nie dziwi więc fakt, że wszystkie one w końcu wymarły na naszych ziemiach. Bardziej może dziwić natomiast to, że wszystkie z nich, w bardziej lub mniej dosł .

Komentarze

- Widziałem te konie na Mazurach i Roztoczu.
Tu też można doczytać http://wypadki.eu/ , warto było. - Rok temu na rybach nad Wisłą widziałem przy brzegu ucięty łeb jesiotra więc ktoś złowił tego który jest odbudowywany. Niestety wielu wędkarzy ma w zwyczaju zabierać absolutnie każdą rybkę jaką złapie. Czasami w kilkuosobowej ekipie przez 5 dni złowiliśmy tylko spiningując jednego szczupaka ale jak się pływa motorówką to często sonar pokazuje duże ryby, które akurat nie chcą brać. Problem jest jednak taki, że absolutnie na każdej główce wędkarskiej pod koniec sezonu przed zakazem spiningu do maja siedzi co najmniej 1 wędkarz i być dużą rybą i przerzyć to spore wyzwanie bo na każdym kilometrze rzeki siedzi 10 osób i próbuje cię wyjąć z wody. Osobiście nie zabieram żadnych ryb chyba, że blacha siedzi tak głęboko, że i tak się ją jakoś uszkodzi a specjalnie do domu wziąłem tylko raz szczupaka 82 lub 92 cm miesiąc przed świętami i raz 30 cm okonia ale starsi rybacy nawet jak złapią narybek to wszystko do wora. Moja babcia jak usłyszała, że złowiłem i wypuściłem zamiast zjeść to się złapała za głowę, że jestem taki bogaty... xd takiego uszkodzonego też miałem tylko jednego lub dwa przez 3-4 lata i był prawie wymiar. Brakowało z 2 cm. Szkoda, że nie ma już 4 metrowych potworów ale nawet jakby były to wyłowionoby w kilka lat przy tej ilości wędkarzy
- Koń jednak pochodzi z Ameryki.
- ZMORODEK😍
- Szkoda. Chcial bym zobczyc takjego Jesiotra :(
- Czasem chciałbym być takim koniem.
- Szczerze smutne sami świadomie wybijamy masowo dla naszych pobudek bez myślenia o dalszych konsekwencjach....Taki tarpan czy Tur
- Kolejny świetny film, żal jak się patrzy że takie piękne zwierzęta wyginęły 😭.
- Jesiotry żyją
- Zwierzęta wymarły przez głównie ludzi bo to ludzie zmieniają klimat i wgl a zwiezręta nie mogą nic z tym zrobić eh...
- Jak dobrze pamiętam w Nadleśnictwie Leżajsk mają hodowlę Dropa.
- Też byłem na spływie cala Odrę 2 tyg i tylko orła i lisa spotkałem
- Trafiłam tu przypadkiem i raczej już tu zostanę, to niesamowite jak w tak krótkim czasie filmu potrafisz dać tyle wiedzy. Interesujący kanał i życzę coraz lepszego rozwoju.
- naucz sie mowic R
- W Polsce najwieks,ym zagrożeniem dla zwierząt jest państwo polskie ,czyli ludzie którzy je reprezentują w tym także, i przedewszystkim myśliwi ,bo oni są swiadomi tego procederu .Gozej ,bo kiedyś choć i tak byli bezkarni ,to choć czuli się częściowo skrepowani opinia publiczna .Teraz lunety z noktowizorami robią robotę. Mogą się bawić do woli .Gdy kiedyś były majątki ziemskie ,nie było mowy aby taki proceder się odbywał,a do zwykłego kłusownika strzelano jak do zwierzyny .Tylko dla tego nasza fauna przetrwała 1000 lat .
- przecież jesiotry są w polsce w hodowlanych stawach ?
- Tyle szamba leci do rzek że nic dziwnego że nic tam nie chce żyć. A to też ciężko wędkarzy w ryzach trzymać skoro rzeka ma tyle kilometrów.
- Kiedy jakiś film o zwierzętach które już nie długo mogą wyginać
- Tarpan a nie turpan?
- Człowiek to największy szkodnik na świecie