Atlas zwierząt blogDomek dla jeża

Informacje

Odtworzeń: 2320
Czas trwania: 3m 20s
Opinie: 43
Ilość reakcji: 15
Opis: Zapraszam wszystkich do próbowania sił w konstruowaniu domków dla wszelkich zwierzątek żyjących dziko. Na pierwszy rzut poszedł domek dla jeża. Zależy mi na tym aby urzędował przy moim ogródku warzywnym, bo zjada okropne ślimaki a ja im wypowiedziałam poważną wojnę na wielu frontach. Na wiosnę więcej na temat tej wojny ;) .

Komentarze

- Hej :) Kupiłem właśnie gotowy domek dla jeża. Mam nowy dom i widzę na kamerce że prawie każdej nocy przychodzi pod dom, pije wodę którą mu daję i wcina surowe mięsko. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy włożyć coś do takiego domku, czy jeż sam sobie naznosi jakichś liści, itp? Domek jest w środku na pół przedzielony.
- Taka płyta to najgorszy materiał na tego typu konstrukcję bo on wchłania wilgoć i pęcznieje.
- No ale że z płyty? Najgorszy materiał.
- Zrobiłem budkę z podłogą, w środku jest przedsionek i dopiero za nim główna komora, trzeba dwa razy skręcić o 90stopni, by dostać się do środka. Jeże lubią takie konstrukcje, bo czują się wtedy bezpiecznie. Czekałem rok i się doczekałem na jeża, choć prawie już straciłem nadzieję. Do środka wcześniej wrzuciłem troche siana a liście jeż sam sobie nawrzucał po sam sufit. Na środku zrobił legowisko. Może bedą też małe, bo widziałem ostatnio dwa jeże fukające na siebie przy budce, takie zaloty. Zrobiłem jeszcze dodatkowe otwory w ogrodzeniu działki, bo sześć arów mu nie starcza, wyłazi jeszcze w pole nocami.
- też taki domek robiłem i nie chciały zamieszkać. Nawet kupiłem jeżyka, którego wsadziłem do ogrodu, ale zwiał i też nie zamieszkał. Sam już nie wiem od czego to zależy. Kolega ma działkę przy lesie i regularnie odwiedzają go Jeżyki i robią dobrą robotę. Wyłapują wszystkie nornice a ślimaka nie ma żadnego i nawet krety przepędziły.
- i były jakieś jeżyki ? :D
- mam nadzieje, że zamieszka w domku z płyt meblowej :)