Atlas zwierząt blogDLACZEGO ZIELONA TRAWA SZKODZI? - SIATKI DLA KONI - Naturalna Hodowla Koni - CZĘŚĆ 3 ŻYWIENIE

Informacje

Odtworzeń: 23086
Czas trwania: 15m 37s
Opinie: 438
Ilość reakcji: 59
Opis: Hej! Jeśli chcecie bym tworzył dla Was kolejne filmy wesprzyjcie naszą kampanie na Patronite, wtedy nasza współpraca na pewno zaowocuje świetnymi materiałami! Pozdrawiam :) https://patronite.pl/okoniach-naturalnie A dzisiaj podejmujemy temat Żywienia koni. Znajdziecie tu odpowiedź dlaczego świeża zielona trawa nie jest dobra dla koni. .

Komentarze

- Zaczynamy nową serię filmów na NOWYM KANALE: https://www.youtube.com/channel/UCov6vCFKFncN7iTaJkixEbg Jeśli podobają się Wam materiały i chcecie by powstawały nowe odcinki z Waszym wsparciem może się to udać ! Zachęcamy do wsparcia nas w kampani na Patronite: https://patronite.pl/okoniach-naturalnie Pozdrawiam ! :)
Kliknij i zobacz sam poradnia alergologiczna Lublin - chwila czasu ale warto. - I dlatego każdy chłop wykorzystywał wszystkie przerwy w pracy do założenia koniowi na głowę worka z obrokiem[ ziarno + sieczka] W zależności od potrzeby był to obrok '' krótki ''' bądź '' długi''[zmieniały się proporcje owsa do sieczki ] postępowania takie były wypracowane wieloletnim-międzypokoleniowym doświadczeniem . Konie żyły w różnych środowiskach także leśnych więc odnoszenie wszystkiego do suchych stepów jest troszkę naciągane , a tak poza tym jeżeli już mamy upodabniać warunki ich życia do tego na stepie [bo było to takie dobre] to trzeba by było poić je raz na dobę albo i rzadziej bo z taką częstotliwością odwiedzały wodopoje . Łatwiejszy dostęp do wody sugerowałby jednak obfitsze występowanie trawy a wątpię że ją sobie dozowały
- Ja wiem, data, tylko tak mi się coś nasunęło, nawet nie liczę zbytnio na odpowiedź, ale po pierwsze, mój kucyk nawet jak był ciągle na niezbyt twardym podłożu, to kopyta mu się nie odłamywały ani nic z tych rzeczy, więc tu mam pewną sprzeczność w głowie. Po drugie, czy czasem nie trzeba aby odczekać minimum 45 min przed treningiem i po treningu z jedzeniem, żeby koń nie nabawił się kolki? Po trzecie, czy konie dawniej miały siatki do jedzenia, no nie, ale też jeśli chodzi o mniejszą ilość suchych traw w jednym miejscu, to się sprzeczać nie będę. Po czwarte zaś, znam dziewczynę, która musiała uśpić konia, bo zrobił sobie krzywdę przez siatkę, nie uważa tego Pan za niebezpieczne? Koń może się zahaczyć. I jeszcze jedno, czy jak koń z grząskiego podłoża wyjdzie na twarde, to coś się stanie? Pozdrawiam
- Czekam na nowe filmy:)
- Co za bzdury. Nie ma nic lepszego niz trawa. W szczegolnosci dla klaczy matek oraz mlodziezy. Fakt, ze na wiosne trawa jest bogatsza w cukier. Ale rekompensuje sie to zmniejszeniem lub usunięciem z diety zboż w tym okresie. Mowimy tu oczywiscie o koniu, ktory wychodzi na caly dzien na pastwisko. Kon ktory wyjdzie na godzine na trawe nie zje jej tyle, żeby mu zaszkodzila. Trawa ma wszystkie mozliwe witaminy, potrzebne dla koni. Nawet na mieszkaniach witaminowych pisze, zeby dodawac ich mniej jeśli kon korzysta duzo z pastwisk. Zaleca sie trzymanie młodych koni non stop na pastwisku, zeby uniknac OCD. Oczywiscie one jedzą wtedy tylko trawe. Dla klaczy hodowlanych, ktore ciężko sie zazrebiaja rowniez poleca się ciagle trzymanie na pastwisku. A jesli mowisz, ze kon nie moze byc na pastwisku i to miekkim to jak przezyly huculy na poloninach?
- U mnie klacz cały sezon chodzi na zielonym i sianie jakoś nigdy nie miała problemów z kopytami... nigdy nie miała potkowy wszedzie kamien na drogach asfalt nigdy się nie podbiła, kupiliśmy drugą bez potków po tygodniu nie miała kopyta...
- Wiem data ale konik mojej instruktorki zawsze bez siatki je wolniej jakby siatkę miał.
Koń ten ma stały dostęp do siana
- Opłaca ci się ta hodowla?
- Bardzo przydatne informacje, w końcu trafiłam na kanał o naturalnym życiu konia. Pozdrawiam :)
- A co gdy moje kocyki są cały rok na dworzu? (chów bezstajenny) tylko mają "stajenke" do której wchodzą i wychodzą kiedy chcą. A w lecie i we wiośnie jest u nas dużo trawy zielonej,ale mają kawałek lasku a tam jest twarde podłoże.Czy mogą tak być?
- Czyli drugi pokos trawy i trzeci może być lepszy ?
- Orientujesz się że siano koloru żółtego jest przeważnie wypłukane przez deszcz , czyli znaczy to ,że trawa zbyt długo leżała na łące siano kolory zielonego zostało zebrane w optymalnym czasie i będzie dłużej świeże i pachnące .
- Skoro mowa o chodzeniu po twardym, to co powie pan na temat kopyt koni Camargue, ktore zachowały swoje naturalne zachowania, żyją w naturalnym środowisku, a twardego gruntu u nich jak na lekarstwo?
Skąd informację, jakoby w żołądku konia ciągle wydzielane były soki trawienne? Koń ma taki sam żołądek jak każdy roślinożerca, a z tego co mi wiadomo, nie ma on takiego dzialania.
Siatki. Zgodzę się, że wspomagają długość jedzenia, ale nie sa idealną opcją. W naturalnym środowisku koń je z głową przy ziemi, natomiast siatki z reguły, także u pana na filmie, są podwieszane, co sprawia że przyjmują nienaturalną pozycję i spinają niepotrzebnie mięśnie.
I te nieszczęsne trawy i cukry
Po pierwsze, konie gorącokrwiste wywodzą się od konika przewalskiego oraz tarpana. Koń przewalskiego faktycznie chodził po stepach, ale proponuje wpisać "step w azji" w google i okazuje się, że stepy są pokryte zielonymi trawami, co znaczy mniej więcej tyle, że konie od zawsze jadły trawe, nawet tą słodką ze środka dnia. Tarpany żyły w lesie, a w lasach kiedyś występowały inne trawy, ale wciąż zielone i wciąż były jedzone przez tarpany, więc stwierdzenie, że konie naturalnie nie jadły trawy, jest jak najbardziej błędne.
Co więcej, zostało udowodnione, że konie które mają w swojej diecie trawę, mają mniejsze problemy z przemianą glukozy w tłuszcze i wychwytywaniem jej z krwi, niż konie które dostają pasze niskocukrowe
PS. Zielony barwnik nie ma NIC wspólnego z cukrami. Za zielony barwnik odpowiadają barwniki zawartne w chloroplastach
- Studiuję weterynarię i bardzo sobie cenię Twoje filmiki. Tłumaczysz prosto, ale przekazujesz treściwą, bogatą wiedzę! Dzięki <3
- bardzo dziękuję za pakiet praktycznej wiedzy. Pozdrawiam I życzę wiele zapału do produkcji kolejnych odcinków. Jedna mała uwaga : za dużo montażu I "skokowej" formy przekazywania treści postaraj się to upłynnić.
- ja mojemu koniu nakladam takie buty dla konia
- Jezeli mowa o naturalnym chowie koni to jak sie ma to do rzeczywistości skoro wyznaczane sa im okresy naturalnego pozywienia … nie rozumiem tego do końca … cukry cukrami ale pamietac trzeba ze cukier/weglowodany to energi dla konia ..
- świetny film! Czekam na kolejny!