Atlas zwierząt blogCzym dokarmiać ptaki żeby chętnie odwiedzały karmnik?

Informacje

Odtworzeń: 208725
Czas trwania: 11m 21s
Opinie: 3202
Ilość reakcji: 194
Opis: Na początek temat jak najbardziej na czasie - Dokarmianie ptaków. W prezentacji pokazuje typy pokarmów, którym większość naszych zimujących drobnych ptaków nie jest w stanie się oprzeć :) .

Komentarze

- Bardzo fajny film
Kliknij i sobie zobacz lublinserwis.pl , zawsze coś przydatnego. - Ja dokarmiam ptaki gotowymi mieszankami ziaren. Wybieram zawsze wersję łuskaną. Ziarna nie wsypuję do otwartych karmników lecz do specjalnych tub, które pozwalają na utrzymanie czystości. Dodatkowo zawieszam kule tłuszczowe także w dozjerach do tego przeznaczonych. Ważne jest również poidło i czysta woda, szczególnie, gdy są mrozy... Wszystko przymocowuję pod gałęziami na świerku, który stanowi naturalny parasol od deszczu i wiatru. Codziennie tłum przeróżnych ptaków się zlatuje na ucztę, a śpiewy budzą mnie od samego rana :)
- W domu zawinęłam łuskane orzechy w reklamówkę i rozbiłam je na drobne tłuczkiem do kotletów. Wymieszałam je w wiadrze razem z pokarmem dla kanarków, papug i suszonymi owadami z zoologicznego, przesypywałam codziennie do płytkiej miski w karmniku. Cała zima:)
- Dziekuje super iporady ,,,,,,👍👍👍
- Jak się nie umie poprawnie skleić zdania to lepiej milczeć
- https://youtu.be/BATfn66qpL4
- Wielkie dzięki ! Za ukierunkowanie , co i dla kogo ? Moimi składnikami którymi przez 10-lecia dokarmiałem ptaki ,były słonina .słonecznik ,płatki owsiane . . . Które zjadały wróble jednak bez wielkiego przekonania . .Orzechy włoskie w siatce już powiesiłem . .
- Siemię lniane?
- Pouczające uwagi dla mnie bo ja dokarmiam ptaki regularnie i mam ptaszki zawsze które na mnie czekają i ja mam przyjemność oglądania pozdrowienia dla pana od J.S.
- gdzie można dostać ten granulat?
- U mnie najlepiej idzie słonecznik. I kule, ale takie po5szt. Jazda z czym innym, tyle że przestały być dostępne☹️. Jak dawałam mieszankę dla ziarnojadow był foch. A połówkę kokosa wykorzystuje do zalewania ziaren smalcem. Dorobiłam uchwyt i się sprawdza.
Super program 👍
- Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
- Ja w ciągu niecałych trzech miesięcy skarmiłam już 20 kg słonecznika, niewielką ilość prosa, kilkanaście kul tłuszczowych, parę kilo jabłek i trochę słoniny, czasami daję rozdrobnione orzechy włoskie lub fistaszki w siatce ( sójki je uwielbiają, podobnie jak kule ).
Przylatują sikorki, wróble, sójki, kosy ( i nie wiem co jeszcze 😀) a ostatnio pojawił się terrorysta w postaci kwiczoła, który odgania kosy od karmnika, myślę że chodzi mu o jabłka, o które konkuruje z kosami.
Na polu sypię trochę kaszy, płatków owsianych i pęczaku, bo nie mam innego ziarna, dla bażantów i kuropatw.
Bardzo mądrze pan mówi, ze trzeba być w karmieniu konsekwentnym i odpowiedzialnym a ja dodam, nie traktować tego jako jednorazowej atrakcji dla dzieci.
- Słonecznik
Konopia siewna
Olejarka abisyńska, murzynek
Proso
Pszenica
Żyto
Orzechy ziemne, włoskie, laskowe, kokosowy
Kule tłuszczowe
Granulat, łój tłuszczowy
Słonina, smalec
- Kule w siateczce to może być niebezpieczna pułapka na ptasie nóżki
- ❤️Super porady.
- Poprzednich.kulek.ktur.e.tak.smacznie.wyjadali.pani.powiedziala.ze.niedostaje.tylko.te.duze.kule.przykro.mi
- Odnośnie.sloniny.niebardzo.jedza.bo.to.jest.lyko.a.nie.slonina.jak.40.sci.lat.temuzadurzo.chemji.przez.okno.widzialam.ze.jest.wyjedzone.codziennie.dostawali.rano.przed.naszym.sniadaniem.to.byla.nasza.rozrywka.maz.lupal.orzech.bo.mamy.swoje..szkoda.!!!!!
- Zawsze.kupowalam.dla.sikorek.kulki.wielkosci.kurzych.jajek.tylko.okradle..iwszystko.bylo.zjedzone.rownierz.orzech...na.ta.zime.kupilam.kolki.wielkosci.gesij.jaj.oczywiscie.okragle.i.tych.kulek.niejedza.zaczelam.rozdrabniac.i.sypac.na.blatt.od.poreczy.tarasu.I.smutno.mi.bo.niejadly.tej.karmy.a.obecnie.ich.niema.a.kupilam.na.cala.zime..??????
I.w.jaki.sposob.odzyskac.ptaszki.do.miasta.mam.daleko.i.80.siat.latogrod.kolo.domu.patszylismy.przezokno.czesto.na.jedzace.sikoreczki..smutno.nam.
- Witam Czy wystawiać ptakom wodę podczas mrozów i śniegu? Póki woda nie zamarznie wypiją co swoje....... Pozdrawiam serdecznie