Atlas zwierząt blogCIEKAWOSTKI O HODOWLI KOTA W DOMU

Informacje

Odtworzeń: 478412
Czas trwania: 6m 48s
Opinie: 16564
Ilość reakcji: 1366
Opis: Odcinek zrealizowany w celach edukacyjnych aby poszerzyć wiedzę ludzi na temat zwierząt, ich hodowli, żywienia oraz sposobów wychowywania. W tym odcinku poruszam temat kotów domowych :) Obserwuj mnie: https://www.instagram.com/kamilintravel/ SnapChat: https://www.snapchat.com/add/kamilintravel Polub mój fanpage: ► https://www.facebook.c .

Komentarze

- Cześć, czy jest jakiś Twój film, który opowiada o wprowadzeniu drugiego kota do domu? Czy Ty tez miałeś tego typu doświadczenia ze swoimi zwierzakami ? Pozdrawiam !
A tu może zerkałeś http://szybkiestrony.eu mi się tam podobało. - czy tylko ja wiedzialam wiekszosc z tych ciekawostek, jednak mimo to film bardzo ciekawy.
czy tylko dla mnie kazdy kot jest taki majestatyczy i porusza sie z gracja
- Szkoda, że nie wspomniałeś o wielu ważnych informacjach. Takich, że w związku z pustynnym pochodzeniem kota i tym, że pobiera wodę z pokarmu, sucha karma go odwadnia, dlatego jest niezdrowa. Powoduje też uszkodzenia nerek, przyczynia się do cukrzycy i w związku z mnóstwem węglowodanów, które w sobie zawiera - jest dla kota niezwykle szkodliwa.
Kolejną ciekawą informacją jest fakt, iż często białe koty o niebieskich oczach cierpią na głuchotę. Są też podatne na promienie UV, dlatego przy opiece nad głuchym białym kotem należy pamiętać, iż nie można wychodzić z nim zbyt często na takie właśnie promienie.
Kolejna ciekawostka - wiele osób słyszało pewnie o tym, że koty mogą chorować na swego rodzaju kocią białaczkę, czyli FIV/FELV. W przeciwieństwie do ludzi, kocia białaczka jest zakaźna, i również nieuleczalna.
Koty nie piją mleka - może wam się wydawać, że je lubią, ale to bzdura. Piją je, ponieważ zawiera uzależniające cukry. Dla kotów nie nadaje się też mleko... Dla kotów. 🤣 Tak, brzmi absurdalnie, ale to prawda. Mleko "dla kotów" jest skierowane wyłącznie dla malutkich osesków, które potrzebują mleka zastępczego, bo przykładowo przedwcześnie straciły matkę. Mleka sojowe czy bez laktozy również się nie nadają. To drugie dalej zawiera śladowe ilości laktozy i kazeinę.
Obecnie warto pamiętać o kastracji kotów, ponieważ jako gatunek inwazyjny nie mieszczą się w kraju, jakim jest Polska. Jest ich zbyt dużo i brakuje odpowiedzialnych domów, a stale się rozmnażają. Dlatego każdego kota nieprzeznaczonego do legalnej i zarejestrowanej hodowli powinno się kastrować.
I znowu, kolejna ciekawostka. U kotów zdarzają się liczne wady genetyczne. Występują czasami przez zbyt "dzikie" połączenie genów, metody kazirodcze czy zwykłe nieszczęście. Może się też zdarzyć, że wady genetyczne są wynikiem braku wcześniejszych badań i weterynarza przed rozmnożeniem kotki.
Znane wady genetyczne:
- Brak ogona, albo przesadnie skrócony ogon, jak u rysia. Powoduje problemy z utrzymaniem równowagi, często z tą wadą wiążą się problemy z chodzeniem.
- Polidaktylia, polegająca na dodatkowym pazurze lub pazurach u kota. Zazwyczaj są to dodatkowe pazury na przednich łapach, ale może się zdarzyć, że pojawi się na wszystkich.
- oklapnięte uszy, z których znane są niektóre rasy. Niestety, też niosą za sobą problemy, jak np. wady słuchu.
- szylkretowe umaszczenie u kocura. Nie zawsze musi być to waga genetyczna. Czasami jest to po prostu chimera. Szylkretowe koty to w ogromnej większości kocice. Aby uzyskać szylkretowe umaszczenie, koty muszą posiadać chromosomy XX, które są w praktyce zarezerwowane wyłącznie dla kotek. Kocury posiadają chromosomy XY. Gdy już zdarzy się taki rzadki szylkretowy kocur, zazwyczaj jest bezpłodny.
Inne ciekawostki:
- większość rudych kotów to kocury. Oczywiście ruda kotka nie jest rzadkością, ale większość rudzielców stanowią osobniki płci męskiej.
- Niektóre kocie umaszczenia są niezwykle rzadkie. Należą do takich np. umaszczenie cynamonowe i jego rozjaśnienie, umaszczenie płowe, bo i matka, i ojciec kociąt muszą posiadać geny tych umaszczeń.
- Kurcze nie złe futrzaki, opiekuje się kotami domowymi ale te od pana są pierwsza klasa.
- Mam trzy koty najstarszy tosiek szesnaście lat drugi tohrn lat trzy i najmłodszy Tobi trzery miesiące .Mam radosne koty i bardzo jestem dumna z nich bo są kochane .
- Mój kot syberyjski neva maskarade Armani wypadł za ptakiem na trawnik z 11 piętra i nie sobie nie złamał. Rekord.
Poprzedni norweski leśny Jordache przeżył 21 lat i nigdy nie chorował. Też rekord. pozdrowienia dla kociarzy.
- Kilka bzdur i nieścisłości, kilka banałów i cała masa błędów językowych. Straciłam 6 minut z życia.
- 👍
- Mam 4 koty hmm właściwie to 3 kotki + jeden kot 🐱 😂🤦🏼‍♀️
- Mija kotek Słoneczko puszczyka dwór wraca. Na zagwizdanie
- Szkoda, że nie pokazujesz tego o czym mówisz 🙄
- Królik Mięta
- nigdy nie zabezpieczałem okien i balkonu. Koty chodziły gdzie chciały i siedziały na barierce jak ptak. Każdy kot spadł po kilka razy z 4 piętra i nigdy żadnemu się nic nie stało. Po prostu jak nikt nie widział kota pół dnia a nie ma go w żadnej szafie lub łóżku to był znak, że trzeba iść zobaczyć pod balkonem.
- Dbajmy o to aby nasze kotki zawsze miały dostęp do świeżej wody, niech same decydują, czy potrzebują wody z mięsa czy z miski. Koty bardzo lubią ceramiczne fontanny, piją wtedy trochę więcej, co jest zdrowsze na nerki.
- INTELIGENTNE???? srają wszędzie gdzie popadnie
- mnie nie zaskoczyłeś
- Wspaniale-filmiki SUPER-Ale proszę coś o Rex Devon-proszę
- 😸😸🐡😸😸
- Mój kot jest jak grumpy cat, ale nie z wyglądu, a charakteru...
- Ja mam psa Cavaliera King Charles Spaniela ale kiedyś chce mieć kota.