Atlas zwierząt blog5 dowodów ewolucji na naszych oczach

Informacje

Odtworzeń: 222263
Czas trwania: 12m 34s
Opinie: 8017
Ilość reakcji: 2303
Opis: Patronite ► https://patronite.pl/NaukowyBelkot Ewolucja jest faktem naukowym - czy się to komuś podoba czy nie. Pomimo tego, że jest to zjawisko zachodzące powoli możemy bez większego problemu odszukać kilka przykładów, które dowiodą jej prawdziwości. Choć niektórzy nazwą to "tylko mikroewolucją"... Subskrypcja ► https://yout .

Komentarze

- Ewolucja jest mitem. Mamy prymitywne oko i ludzkie i mówimy że to był przodek nasz sprzed 2mld lat. Jaki mamy dowód? Żaden

Mamy fakt że żyła mątwa mająca światłoczuły narząd mamy mątwę która ma bardziej zaawansowane "oko" i z tego podobieństwa wyciąga się wniosek że ewolucja nastała czyli mamy to proszę państwa, żeby udowodnić ewolucję musimy przejść do homologii której klasyfikacja jest tautologią i jest prawdziwa wtedy i tylko wtedy kiedy założymy że ewolucja jest prawdziwa. Przecież to czysty idiotyzm. By potwierdzić hipotezę ewolucji bierze się homologię którą można udowodnić że jest prawdziwa tylko założeniem że ewolucja jest prawdziwa. Czyli błędne koło.

Skąd wiemy że ewolucja jest prawdziwa?

Mówi to nam homologia ze skamielinami i obecnie żyjącymi gatunkami.

Dobrze, a skąd wiemy że na pewno struktury zaawansowane ewoluowały z prymitywnych a nie powstały oddzielnie?

Tak mówi nam ewolucja

Błędne koło i nic więcej.

Co do "dowodów" to nie są to dowody, by stwierdzić że zaszła np między ziębami darwina ewolucja trzeba przyjąć że zaszła stąd wyjaśnienie owych zmian które potwierdzają ewolucję znowu kółeczko błędne. Typowe pseudonaukowe bajdurzenie dla naiwniaków przyprawione odrobiną faktów. Faktem jest, że zięby mają różne dzioby i nic więcej, reszta to założenia i spekulacje.
Tu sobie zobacz http://kkms.pl/ , można chwilę poczytać. - ten film powinien mieć tytuł 5 dowodów na istnienie Boga
- Ewolucja to fakt i nie przeczy chrześcijaństwu, które też jest elementem ewolucji: dzietni i zdrowi wygrywają.
- @Mirosław Radek "Ludzie mają prawo być głupimi. Mówiąc krótko, myśleć potrafi niewielu, ale opinie chcą mieć wszyscy, cóż więc innego im pozostaje, jak zamiast samemu je sobie urabiać, gotowe przyjmować od innych?
Na tej samej zasadzie, gdy szare ułożymy obok czarnego uzna się je za białe; gdy obok białego – za czarne.
Natura ludzka bowiem niesie to ze sobą, iż kiedy przy wspólnym myśleniu, tzn. przekazywaniu opinii, A. dowiaduje się, iż B. myśli o tym samym przedmiocie co innego niż on, to nie swoje myślenie przede wszystkim skontroluje w poszukiwaniu błędu, lecz założy go w myśli drugiego.
Mówiąc inaczej, człowiek z natury swej chce mieć rację.
Prawda może bowiem wyniknąć z fałszywych przesłanek, aczkolwiek nigdy fałsz nie wyniknie z prawdy.
Prawdziwy honor naruszyć może nie to, czego się doznaje, lecz tylko to, co się czyni, każdemu bowiem może się przytrafić wszystko.
Skąd to się bierze?
Z naturalnej marności rodu ludzkiego. Gdyby rzecz miała się inaczej, gdybyśmy z gruntu byli rzetelni, to przy każdej debacie zabiegalibyśmy jedynie o wydobycie na światło dzienne prawdy, zupełnie nie troszcząc się, czy zgadzać się ona będzie z naszymi czy też innych uprzednimi przeświadczeniami, to bowiem nie miałoby żadnego znaczenia albo przynajmniej byłoby kwestią zupełnie uboczną."
(Cytaty: Arthur Schopenhauer)
- @Mirosław Radek Powiedz to, zdeterminowanymi żądzami ateistom, iż teoria ewolucji nie zajmuje się początkiem/powstania życia!
Ci ateistyczni "bezmózgowcy" nie są w stanie zrozumieć, że teoria ewolucji pokazuje tylko mechanizm, jak pod względem czysto technicznym Bóg stworzył świat.
Idąc za logiką ateistów walczących z Bogiem, można rzec, że to tylko skomputeryzowana taśma produkcyjna w fabryce samochodów produkuje auta
- Jest taki Zięba, który pokazuje, że ewolucja może też się cofać
- Co do zięb.
Jest to ciekawy argument. Lecz.
1. Darwin nie sugerował się ziebami przy pisaniu swojej książki.
2. Faktycznie były prowadzone badania. W czasie suszy kiedy została resztka zięb, dzioby okazały się większe, ale :
To nie dowodzi że w czasie suszy dzioby się powiększyły. Raczej że przetrwały te co już mialy większe dzioby - dobór naturalny.
Kiedy susza minęła okazało się że średnia wielkość dziobów wróciła do takiej jaka była przed suszą. Czego to dowodzi? Napewno nie ewolucji, ponieważ nie powstał inny gatunek, nie powstała nowa cecha, przetrwaly te co już się urodziły z większym dziobem, miały poprostu szczęście. A jak wspomniałem, po suszy potomstwo rodziło się już z normalnymi dziobami.

A jeśli chodzi o ryby. Jest to faktycznie ewolucja ale nie taka jaką my znamy (z jednego gatunku w inny), lecz mikroewolucja, czyli zmiany w obrębie jednego gatunku. Nic nowego nie powstanie np. rasy psów. To dalej pies, mimo że się różnią wyglądem to nie można nazwać Yorka i Owczarka innym gatunkiem. To dalej pies.
- "Ewolucja jest faktem " - niewątpliwie, ale nie przez dobór naturalny. To niedorzeczne!
- Może makroewolucja składa się z wielu mikroewolucji, np. nasza inteligencja wyewoluowała przez głód w wielkich rowach afrykańskich, tzn. nie był to proces ciągnący się tysiące lat tylko impuls który wyboostował naszą inteligencję.
- Przypadek jest być może pseudonimem Boga, kiedy nie chce się On podpisać.
- Przypadków nie ma; to, co jawi się nam jako ślepy traf, pochodzi właśnie z najgłębszych źródeł.
- Te wszystkie przyklady to ewolucja w ramach gatunku - przystosowanie sie do zmieniajacych sie warunkow zycia, pozywienia itp... Ale gdzie sa dowody na to ze czlowiek pochodzi od swini bo laczy je bardzo podobne DNA?
Jesli zakladamy ze istnieje ewolucja w znaczeniu wielogatunkowym to nadajemy Jej jakies wlasciwosci konstruktora myslacego. Nie wierze ze tak skomplikowane stworzenie jak czlowiek
powstalo poprzez nawarstwianie sie roznych mutacji az doszlo do tak perfekcyjnego tworu ze zawojowal caly swiat przyrody istniejacy na ziemi. Z puntu widzenia samej przyrody wydaje sie to byc kompletnie absurdalne.
- no i takie rankingi, oparte na dowodach itd. to ja mogę oglądać, a nie filmy jakiejś typowej dyszki na artykułach wyssanych z palca, bez żadnych dowodów :DD
- Brakło mi tu sikorek z Czarnobyla. Kod genetyczny dostosował się do wysokiego promieniowania, w efekcie doprowadziło do szybkiej specjacji populacji bogatek.
- Jaskółki żyjące przy drogach które notorycznie ginęły udorzone przez samochód ,te które miały długie skrzydła były podatne na kolizje te z krótszymi skrzydłami były bardziej zworne i zwinniejsze ...
- Przypadkiem, to można życie zabić, lecz nie można go przypadkiem stworzyć.
- Nie obserwujemy tego, co postuluje teoria ewolucji. Nikt nie przeprowadził eksperymentu, w którym dowiódłby na przykład w laboratorium, że można wyhodować człowieka od pierwszej formy życia.
- Wbrew twierdzeniom neoateistów teoria ewolucji nie zaprzecza teizmowi ani nie obala nauczania religii o stworzeniu świata przez Boga.
Termin teoria ewolucji jest tak nieprecyzyjny, że wojujący ateusze żerują na tym fakcie i próbują rozmydlać zarzuty sceptyków przy pomocy stwierdzeń, że przecież "ewolucja zachodzi" skoro obserwujemy drobne zmiany w organizmach pod wpływem środowiska.
Ta retoryka jest jednak czystą manipulacją, bo nikt nie kłóci się o takie zmiany, gdyż w ogóle nie o to chodzi.
Tezą sporną jest wyłącznie zagadnienie, czy człowiek wyewoluował od pierwszej formy życia na drodze przypadkowych mutacji i doboru naturalnego, czy może w prawach przyrody jest zawarta informacja, która do aż tak niesamowitego zbiegu okoliczności doprowadziła.
Skoro nikt tego nie obserwował, to jesteśmy w sferze fantazji, a przynajmniej w sferze domniemań.
- Darwin nie był biologiem, lecz teologiem z wykształcenia. Natomiast teorię ewolucji podważają nawet dyplomowani biologowie, tacy jak Denton, doktor biochemii, który w 1995 roku opublikował książkę pt. "Ewolucja, kryzys teorii".
- Waker znów zapomniał leków wziąć i zwariował. Na szczęście ewolucja neurobiologiczna czyli domena fantasy doskonale tłumaczy czemu haloperidol nie działa na wszystkich. Odpowiedzialny za błąd strukturalny jest tzw. enzym 9k intryniotynol wapniosodowy bogurodzicoskalonowany tryptonianu ósmej generacji 8xp9. 9t.