Atlas zwierząt blog
Informacje
Odtworzeń: 75506
Czas trwania: 4m 40s
Opinie: 384
Ilość reakcji: 60
Opis: Witam. Zapraszam do obejrzenia filmu o mojej domowej hodowli rozwielitek. Bardzo liczę na Wasze komentarze i spostrzeżenia, ponieważ jest to moja pierwsza hodowla. Pozdrawiam i zapraszam do oglądania. .
Komentarze
- Ciekawe - czemu zbiorniczek na glony osobno? Żeby nie zasyfić akwarium z rozwielitkami?
Albo i też takie -
młodzieżowy ośrodek socjoterapii więcej to już w google trzeba.
- Mam koło domu duży staw. Woda jest w opłakanym stanie mętna, z glonami na podłożu torfowym. Staw został wykopany i zasilany jest wodą gruntową. Staw jest zarybiony i ma już 20 lat. Postanowiłem zadbać o niego i potrzebuje na masową skalę rozwielitki aby oczyściły staw z glonów. Staw ma wymiary 30m x 15m głębokość od 20 cm do 160cm. Ryby w nim pływające to karp, karaś, tołpyga, szczupak. Gdzie można kupić lub jak rozmnożyć dużą ilość rozwielitki?
Zdjęcie stawu umieszczam w linku poniżej.
https://photos.app.goo.gl/vazbrAeQ8o8Vcpiz5
- Zdecydowanie wyłącz
- typiw poco ci rozwielitki
- Kiedyś na siatke z pończoch się to na kila łapało w sadzawkach lata 80te
- jak wyprodukowac glony? co mam zrobic? pzdr
- Tak z ciekawości...Czym karmisz rozwielitki???
- Nie dziwie się że była mętna jak na takie małe skorupiaki to najlepsze warunki
- gdzie można znaleźć rozwielitki?
- Jak zrobić taką zieloną wode ?
- witam
ja rozwielitki łowiłem w Starachowicach w lesie kolo kopalni . wystarczył kij na końcu niego zrobić obręcz z drutu i założyć pończochę albo rajstopę :) łapałem tym sposobem mnóstwo rozwielitek :) rybki po takiej diecie rosły moment :)
- Chłopie daj sobie spokój z czymś takim,wystarczy albo w ogrodzie w okresie letnim plastikowa beczka,w zimie w piwnicy,lepiej ogrzewanej,ja kiedyś wstawiałem do kotłowni na zimę.Ja krótko ,bo nie lubię się rozpisywać,na moim obecnym przykładzie.Sąsiad ma ogród ,a w nim kilka niebieskich plastikowych beczek,no i jest jeszcze jeden taki większy zbiornik,są te beczki po 100 litrów,zbiornik ma chyba 500l,woda oczywiście deszczówka,wszystkie mi pozwolił używać ,bo sam na ogród nie ma czasu,poprzykrywane są drobną siatką,by tam żaden ptaszek się nie utopił,lub kocisko wpadło,a i chroni przed innymi przenosicielami chorób.Przyniosłem rozwielitkie 10 lat temu i cały czas się to pokolenie rozmnaża,o pożywką dla rozwielitki są zwykłe rozpuszczone droż-drze ,które w małej ilości pobranej wody rozpuszczam,i tylko nie wielką ilość,i to wtedy jak jest mniej Słońca,czy jest okres zimniejszej aury i rozwielitka ma zwolniony cykl rozwoju.Prosto i nie skąp-likowanie.Co do zimy,wszystkovzależy ile chcesz stracić na tej hodowli,to znaczy koszty prądu.Bo jak będziesz podgrzewał grzałką aby mieć te 15-19 stopni,no to wydatek,a z oświetleniem,wystarczy LED ,ciepły,ja mam chyba odpowiadający 20 W,pobór 1,5 i to tylko 10 godzin zawieszonej nad beczką prawie nad powierzchnią wody,jak jest z foli aluminiowej taki odblaskowy klosz ,prosta sprawa ,ręką można to wykonać i przycisnąć do oprawki,to zwiększa luksy.Mając coś takiego,masz futer na okrągło a jeszcze możesz sprzedawać.Nie lubię pisać,jak coś nie zrozumiałe to piszcie.Papatki.
- brudniejszego parapeciaka nie widziałem
- Witam
Może nakręcisz nowy film o rozwielitkach , pokaż nam jak idzie ci ta hodowla
- Witam
Ja rozwielitki hoduje w akwa 30l , stoi sobie na balkonie i nie jest bezpośrednio oświetlone słońcem , brak jakiego kolwiek napowietrzania . Dokarmiam drożdżami suszonymi , które w nie wielkiej ilości rozpuszczam wcześniej w wodzie . Mnożą się na potęgę . Starcza żeby co 2 dzień nakarmić 30 gupików .
Pozdrawiam i życzę efektów
- Zaskakujesz Pozytywnie :)
- Bardzo pomocny material :) pozdrawiam !
- Bardzo pomocny materiał :)
- Może to Ci pomoże:
http://akwarystykawiki.pl/hodowla-rozwielitki - to co prezentujesz będzie mało wydajne, bardziej dla obserwacji, niż do karmienia ryb.
- Mi sie podoba a jak zonie ,bo zamiast pieknych kwiatow na oknie jakies zagloniale baniaki hehe
Pozdro